1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kocataş, "çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı Yayımladı

Kocataş, "çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı Yayımladı

Kocataş, çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Yayımladı
A+A-

Radyo ve Televizyon yayıncıları Federasyonu (RATEF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) Başkan Vekili Celil Kocataş, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla bir me

Radyo ve Televizyon yayıncıları Federasyonu (RATEF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti (AGAD) Başkan Vekili Celil Kocataş, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Mesajında, tarafsız, basın yayın ilkelerine bağlı medya organlarının ülke için vazgeçilmez bir unsur olduğunu ifade eden Kocataş, "Basın mensuplarımızın, şimdiye kadar başarıyla yerine getirdikleri görevi, bundan sonra da aynı duyarlılıkla ve kararlılıkla yerine getireceklerine inanıyorum. Bir ülkenin gelişmesinin özgür, güçlü, yol gösterici, rahatça gördüğü eksiklikleri dile getirebilen, her türlü baskıdan uzak bir basınla mümkün olabilir. Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın demokrasinin temel unsurlarından biridir. Basının vatandaşların yaşadığı il, bölge, ülke ve dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi edindiği, sesini duyurabildiği ve toplumsal gerçekleri öğrenmede en etkili araçtır. Bu vesile ile her zor şartlarda görevini yerine getirmeye çalışan, 24 saatini vatandaşın haber alması için harcayan, savaşta ve barışta görev yapan, görevinin kutsallığı bilincinde olan tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.
(CK-OK-Y)

09.01.2013 13:34:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT