1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kocası Cinsel İlişkiye Zorladığı İçin Mahkemeye Başvurdu

Kocası Cinsel İlişkiye Zorladığı İçin Mahkemeye Başvurdu

Kocası Cinsel İlişkiye Zorladığı İçin Mahkemeye Başvurdu
A+A-

Adana'da bir kadın kocasının her gece kendisini cinsel ilişkiye zorladığını, istemeyince zorla ilişkiye girdiğini ileri sürerek mahkemeye başvurdu. Merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde otur

Adana'da bir kadın kocasının her gece kendisini cinsel ilişkiye zorladığını, istemeyince zorla ilişkiye girdiğini ileri sürerek mahkemeye başvurdu.
Merkez Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde oturan A.L. (26), 22 Ocak'ta Cumhuriyet Savcısı'na giderek eşi Ö.L. (34) hakkında suç duyurusunda bulundu. 2 çocuk annesi A.L., dilekçesinde, "Kocam 6 aydır sürekli hakaret ediyor, aşağılıyor, benim başkalarıyla birlikte olduğumu iddia ediyor. Geceleri beni uyutmuyor, böylece çalışmamı engellemeye çalışıyor. Kimi zaman da sabahları işe gitmemi engelliyor. 4 gün önce beni tekme tokat dövdü. İstemediğim halde her gece cinsel birlikteliğe zorluyor, ilişkiye giriyor. Bu sabah da istememe rağmen benimle zorla birlikte oldu. Bu davranışları benim ruh sağlığımı bozdu, şikayetçiyim" dedi.
Şikayet üzerine soruşturma başlatırken, polis ekipleri tarafından ifadesi alınan devlet memuru Ö.L., suçlamayı kabul etmedi. Ö.L., savunmasında, "Ben eşimi zorla cinsel birlikteliğe zorlamadım. Aksine eşime istemediğimi söylememe rağmen kendisi benimle cinsel birliktelik yaşamaktadır. Sürekli bana 'Sen erkek değil misin? Nasıl erkeksin?' diyerek aşağılamaktadır. Ben çocuklarımdan ayrılmak istemiyorum. Çocuklarım için eşimin yaptıklarına katlanıyorum" diye konuştu.
A.L.'ye, sevk edildiği Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi tarafından 'maruz kaldığı olaya bağlı ruh sağlığı bozulmuştur' raporu verildi. Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, konuyla ilgili iddianame hazırladı.
Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, sanık Ö.L. hakkında 'eşe karşı cinsel saldırı' suçundan 10, 'aile ferdine kötü muamele, hakaret, tehdit ve kasten yaralama' suçlarından da 6.5 yıla kadar hapsi istendi. İddianame kabul edilirse, tutuksuz sanık Ö.L.'nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
(FKE-AŞ-Y)

19.02.2013 14:59:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT