1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kocaeli'deki Fuhuş Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı

Kocaeli'deki Fuhuş Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı

Kocaelideki Fuhuş Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı
A+A-

Kocaeli polisinin düzenlediği fuhuş operasyonunda gözaltına alınan ve sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen 5 kişi tutuklandı. Sınır dışı edilen Rus asıllı hayat kadını Rosa Mazanova'nın ise frengi h

Kocaeli polisinin düzenlediği fuhuş operasyonunda gözaltına alınan ve sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen 5 kişi tutuklandı. Sınır dışı edilen Rus asıllı hayat kadını Rosa Mazanova'nın ise frengi hastalığı taşıdığı ortaya çıktı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından Gölcük, Karamürsel, Kartepe, Başiskele ile İstanbul'da 7 farklı adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda gözaltına alınan 5 kişi işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Operasyonlarda çete lideri olduğu iddia edilen Mehmet Ayhan A. (38), Zeliha G. (25), Erkan E. (48), Bülent H. (55) ve Erdi F. (23) ile beraber Rus, Moldova, Kazakistan, Türkmenistan uyruklu 10 hayat kadını ile 4 Türk hayat kadını gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan ve zührevi hastalık sağlık kontrolleri için hastanelere sevk edilen hayat kadınlarından Rus uyruklu Rosa Mazanova'nın frengi hastalığı olduğu ortaya çıktı. Yetkililer bu kadınla cinsel ilişkiye giren erkeklerin hemen doktora başvurmaları gerektiğini belirtti. Öte yandan baskın yapılan Karamürsel'deki bir otelde tutsak gibi tutuldukları ve polisin bile zor kullanarak içeri girdikleri öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan Mehmet Ayhan A., Zeliha G., Erkan E., Bülent H. ve Erdi F. işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
(NA-MA-AŞ-Y)

21.02.2013 13:16:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT