1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kocaeli'de Tüm Yollar Açık

Kocaeli'de Tüm Yollar Açık

Kocaelide Tüm Yollar Açık
A+A-

Yoğun kar yağışının yaşandığı Kocaeli'de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalarla yollar açık tutuluyor. Beklenen kar yağışı öncesi tüm tedbirleri alan büyükşehir belediyesi yoğ

Yoğun kar yağışının yaşandığı Kocaeli'de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalarla yollar açık tutuluyor.
Beklenen kar yağışı öncesi tüm tedbirleri alan büyükşehir belediyesi yoğun kar yağışının başlamasıyla birlikte çalışmalara start verdi. Gece de yapılan çalışmaların ardından şu anda Kocaeli de kapalı yol bulunmuyor. Büyükşehir kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yaşanacak sıkıntıların önüne geçebilmek için tüm ekipleriyle 24 saat aralıksız görev yapıyor.
Dün gece başlayarak devam eden yoğun kar yağışı kendini hissettirmeye devam ediyor. Özellikle kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımın aksamaması için kentin ana arterleri başta olmak üzere tüm belde ve köy yollarında çift vardiya olarak çalışmalarını sürdüren ekiplerin özverili çalışmaları sayesinde Kocaeli'nde kapalı yol bulunmuyor. Kocaeli Üniversitesinin bulunduğu ve hastanenin yer aldığı Umuttepe Yolu ve Turizm merkezi Kartepe yolu açık durumda.
Kentsel ulaşım açısından doğu-batı ekseninde yer alan D-100 ve D-130 Karayolları, kuzey-güney ulaşımı açısından ise başta Umuttepe Yolu olmak üzere 6 ana güzergahta ekipler 24 saat aralıksız görev yapıyor. Kentin her noktasına anında ulaşabilmek ve olası sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturabilmek amacıyla kent genelinde 33 ana noktada ekipler görev yapıyor.
Öte yandan büyükşehir tarafından yapılan açıklamada vatandaşlardan kar yağışı nedeniyle dikkatli olmaları istenerek kar lastiği olmadan yola çıkılmaması gerektiği vurgulandı. Ayrıca vatandaşların şahsi araçları yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri gerektiği kaydedildi. Kendi araçları ile yola çıkan vatandaşların ise yanlarında mutlaka zincir bulundurmaları gerektiği belirtildi.
(UU)

08.01.2013 11:41:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT