1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kocaeli'de Fuhuş Operasyonu

Kocaeli'de Fuhuş Operasyonu

Kocaelide Fuhuş Operasyonu
A+A-

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen fuhuş operasyonunda, 12'si hayat kadını olmak üzere toplam 17 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, örgütlü

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen fuhuş operasyonunda, 12'si hayat kadını olmak üzere toplam 17 kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, örgütlü olarak fuhuş yaptıkları belirlenen bir grup, Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından takibe alındı. Yaklaşık 5 ay boyunca yapılan teknik ve fiziki takibin ardından operasyon için düğmeye basan polis; Gölcük, Karamürsel, Başiskele ve Kartepe ilçeleri ile İstanbul'da belirlenen 7 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
Operasyonlarda çete lideri olduğu öne sürülen M.A.A. ile çete üyesi 4 kişi ve 8'i yabancı uyruklu olan toplam 12 hayat kadını gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda porno film, cinsel içerikli hap, kondom, bir miktar esrar ile müşteri bilgilerinin yazılı bulunduğu ajanda ele geçirildi. Moldova, Kırgızistan, Türkmenistan ve Kazakistan uyruklu oldukları belirlenen 8 hayat kadını, işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere yabancılar bürosuna teslim edildi.
Çete üyelerinin hayat kadınlarını, elit müşterilerine geceliği bin lira ile 2 bin lira arası değişen fiyatlarla pazarladığı öğrenilirken, müşteriler arasında iş adamları ve yöneticilerin de bulunduğu ileri sürüldü. Çete üyelerinin müşterilerle telefonlarda şifreli konuştukları iddia edilirken, gözaltında bulunan 5 kişinin Asayiş Şube Müdürlüğü'nde işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.
(NA-MA-SO-Y)

19.02.2013 17:08:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT