1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kocaeli'de Eylem

Kocaeli'de Eylem

Kocaelide Eylem
A+A-

Kocaeli'de, kendilerine Gençlik Federasyonu ismini veren bir grup tarafından düzenlenen eylemde, iki günde 13 kişi gözaltına alındı. Eylem sırasında, bir eylemcinin diğerine, "Ajitasyon şeklinde aklın

Kocaeli'de, kendilerine Gençlik Federasyonu ismini veren bir grup tarafından düzenlenen eylemde, iki günde 13 kişi gözaltına alındı. Eylem sırasında, bir eylemcinin diğerine, "Ajitasyon şeklinde aklına ne gelirse söyle" demesi dikkat çekti.
Gençlik Federasyonuna bağlı öğrenciler İzmit Sabri Yalım Parkı'na çadır kurmak ve afiş asmak için eylem yaptı. Tutuklu öğrenci arkadaşlarına destek olmak amacıyla eylem yapan öğrenciler gün boyunca yaklaşık 2'şer saatlik arayla alana gelerek çadır kurma girişiminde bulundu. Dün düzenlenen eylemlerde 10 kişi gözaltına alınırken, bugün 3 eylemci dün gözaltına alınan arkadaşlarına destek olmak için Sabri Yalım Parkı'na gelerek eylem yapmak istedi. Eylemciler alana pankart asarak çadır kurdu. Eylemciler, "Biz vatansever devrimci gençleriz", "Parasız eğitim istiyoruz analara duyurulur", Biz üniversite öğrencileriyiz" gibi söylemlerde bulunurken, bir eylemcinin diğerine sorduğu bir soruya diğerinin verdiği cevap dikkat çekti. Eylem alanında ne şekilde slogan atacağını soran bir bayan eylemciye, slogan atan arkadaşı, "Ajitasyon şeklinde aklına ne gelirse söyle" dedi. Bunun üzerine eylemciler slogan atmaya devam etti. Eylemcilerin asılan pankartın ardından parka çadır kurması üzerine olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Eylemcileri, eylemlerine sonlandırmaları konusunda uyaran polis ekipleri bir karşılık bulamayınca gençlere müdahale etti. Karga tulumba gözaltına alınan 3 kişi polis otosuna bindirilerek sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye gönderildi.
Öte yandan alanda bulunan ve eylemcileri ellerini kafasının arasına koyarak izleyen bir ayakkabı boyacısı dikkat çekti.
(UU-HO-Y)

11.12.2012 13:42:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT