1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. KOÇ: HALK İLE VEDAŞ ARASINDA KÖPRÜ OLUŞTURDUK

KOÇ: HALK İLE VEDAŞ ARASINDA KÖPRÜ OLUŞTURDUK

KOÇ: HALK İLE VEDAŞ ARASINDA KÖPRÜ OLUŞTURDUK
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edremit Belediye Başkan Adayı İbrahim KOÇ, son günlerde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) yetkilileriyle bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.


AK Parti Edremit Belediye Başkan Adayı İbrahim KOÇ, AK Parti Edremit ilçe teşkilatı ile birlikte VEDAŞ İl Müdürü Murat Taş’ı ziyaret ederek elektrik kesintileri hakkında bilgi aldı. Son zamanlarda kentte yaşanan elektrik kesintilerinin sanayici işadamları başta olmak üzere esnafın ticari faaliyetlerini olumsuz etkilediğini belirten Koç, “Enerjinin sağlıklı bir şekilde verilmesi ilimize yatırımcıların gelmesine de katkı sunacaktır. Özellikle kış aylarında artan bu kesintilerdeki sıkıntıların giderilmesi büyük önem arz etmektedir. Önemli bir kurumumuz  olan VEDAŞ’ın en kısa zamanda bu sorunların üstesinden geleceğine olan inancımız tamdır. Birçok mahallemizden uzun süreli elektrik kesintisi ile ilgili şikâyetler dinliyoruz. Elektrik temel bir ihtiyaçtır. Dolayısıyla sıkıntımız ne ise bir an önce halledilmesi gerekir. Mevcut trafoların yetersizliği ile ilgili sıkıntı bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. Bizlere ve halkımıza düşen görev ise kaçak elektrik kullanımı ile ilgili daha duyarlı davranmaktır” dedi.


Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren VEDAŞ İl Müdürü Murat Taş ise, enerji kesintilerinin yaşanmasının başında kaçak elektrik kullanımının geldiğini ifade ederek, sürdürdükleri çalışmaların tamamlanması ile birlikte enerji kesintilerinin de son bulacağını kaydetti.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum