1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Koç Ailesine Kaymakam Büyükköse Sahip Çıktı

Koç Ailesine Kaymakam Büyükköse Sahip Çıktı

Koç Ailesine Kaymakam Büyükköse Sahip Çıktı
A+A-

Van'ın Başkale ilçesinde evleri olmadığı için tek gözlü harabe bir odada yaşam mücadelesi veren Koç ailesine kaymakamlık sahip çıktı. İlçeye bağlı Yüceler Mahallesi'nde zor şartlarda tek odalı bir ev

Van'ın Başkale ilçesinde evleri olmadığı için tek gözlü harabe bir odada yaşam mücadelesi veren Koç ailesine kaymakamlık sahip çıktı.
İlçeye bağlı Yüceler Mahallesi'nde zor şartlarda tek odalı bir evde yaşam mücadelesi veren Koç ailesine Başkale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sahip çıktı. Başkale Kaymakamı Murat Büyükköse'nin daha önce basına yansıyan haberden sonra verdiği talimat üzerine Koç ailesine giyecek ve gıda yardımı gönderildi. Yolu kapalı olduğu için eve yaklaşık 10 dakika yürüdükten sonra varan görevliler, teneke sobanın yanında ısınmaya çalışan Emine ve kardeşlerine getirdikleri giysileri giydirdiler. Yardım paketlerini alan anne Nafia Koç, üzerinde oturacak halıları bile olmadığını belirterek, "Geceleri gördüğünüz çatlaklardan eve soğuk doluyor ve bu teneke soba ile ısınamıyoruz. Çocuklarım sabaha kadar soğuktan uyuyamıyor. Bize sahip çıkan İlçe Kaymakamı Murat Büyükköse'ye teşekkür ederiz" dedi.
(EE-MSA-Y)

20.01.2013 14:06:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT