1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kobanê'deki IŞİD Saldırıları Van'da Protesto Edildi

Kobanê'deki IŞİD Saldırıları Van'da Protesto Edildi

Kobanê'deki IŞİD Saldırıları Van'da Protesto Edildi
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından IŞİD terör örgütünün Kobanê saldırıları Van'da protesto edildi.


Feqiyê Teyran Parkı’nda önünde bir araya gelen partililer, buradan çeşitli sloganlar eşliğinde Musa Anter Barış Parkı'na kadar yürüdü. Polisin yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen yürüyüşte burada basın açıklaması yapıldı. Grup adına basın metnini okuyan HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, Yaşanan katliamlar nedeniyle büyük acı yaşadıklarını belirtti. IŞİD çetelerinin çoluk, çocuk, yaşlı, kadın demeden sivillere saldırdığını ve bunu kınadıklarını ifade eden Dilekçi, “IŞİD çeteleri hiçbir insani değer tanımadan katliamlarını sürdürüyor. Sözde kendilerine Müslüman’ım diyen bu barbarlar, mübarek Ramazan ayında bile katliamlar gerçekleştiriyor. 5 Haziran’da Diyarbakır’daki saldırıyı kim gerçekleştirdiyse, Kobane’deki saldırıları yapan da odur. Biz onları çok iyi tanıyoruz. Ancak bedeli ne olursa olsun Kürt halkı tarihten beri boyun eğmedi ve eğmeyecek. Kürt halkı mutlaka özgürleşecektir” dedi.


Yapılan basın açıklamasının ardından yakılan mumlar eşliğinde 5 dakikalık oturma eylemi yapan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

3-265.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT