1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. KKTC'nin Çiçeği Burnunda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı

KKTC'nin Çiçeği Burnunda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı

KKTC'nin Çiçeği Burnunda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı
A+A-

Yavru vatan KKTC'nin seçim sonuçları açıklandı. YSK Kıbrıs'te reisi cumhurluğa Mustafa Akıncı'nın seçildiğini ilanetti. Rakibi Derviş Eroğlu'na fark atan Akıncı, açılan 693 sandıktan lider olarak çıktı. Mustafa Akıncı KKTC’nin 5 yıl süreyle görev yapacak

Yavru vatan KKTC'nin seçim sonuçları açıklandı. YSK Kıbrıs'te reisi cumhurluğa Mustafa Akıncı'nın seçildiğini ilanetti. Rakibi Derviş Eroğlu'na fark atan Akıncı, açılan 693 sandıktan lider olarak çıktı. Mustafa Akıncı KKTC’nin 5 yıl süreyle görev yapacak yeni cumhurbaşkanı oldu.

KKTC cumhurbaşkanı seçiminde kullanılan oyların yüzde 63,78'si sayıldı. Oyların yüzde 60,17'sini Mustafa Akıncı, yüzde 39,83'ünü Derviş Eroğlu aldı.

176 bin 980 kayıtlı seçmenin bulunduğu ülkede bugün 08.00-18.00 saatleri arasında 693 sandıkta oy kullanıldı.

Sabah 08.00’de başlayan ve kesintisiz 10 saat süren oy verme sürecinin ardından oy verme işlemleri tamamlanan sandıklarda oy sayımı işlemlerine geçildi. YSK, saat 17.00 itibarıyla seçime katılım oranını yüzde 56 olarak açıklamıştı.

İlk turu geçtiğimiz pazar yapılan ve 7 adayın yarıştığı Cumhurbaşkanlığı seçiminde hiçbir adayın yüzde 50’nin üzerinde oy alamaması üzerine seçim bugün en çok oyu alan iki aday olan Derviş Eroğlu ve Mustafa Akıncı arasında tekrarlandı. Mustafa Akıncı KKTC’nin 5 yıl süreyle görev yapacak yeni cumhurbaşkanı oldu. AA-CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT