1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kktc Cumhurbaşkanı Eroğlu'ndan" Rum Deniz Gözetleme Merkezi" Yorumu Mesut Günsev Lefkoşa

Kktc Cumhurbaşkanı Eroğlu'ndan" Rum Deniz Gözetleme Merkezi" Yorumu Mesut Günsev Lefkoşa

Kktc Cumhurbaşkanı Eroğlundan Rum Deniz Gözetleme Merkezi Yorumu  Mesut Günsev    Lefkoşa
A+A-

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Güney Kıbrıs'ın ilan ettiği sözde münhasır ekonomik bölge içerisinde, deniz gözetleme merkezi kurulmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Eroğlu, bir kabul sırasınd

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Güney Kıbrıs'ın ilan ettiği sözde münhasır ekonomik bölge içerisinde, deniz gözetleme merkezi kurulmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Eroğlu, bir kabul sırasında yöneltilen soru üzerine, kendi topraklarında böyle bir girişimde bulunulmasına engel olamayacaklarını ancak yapılanın gereksiz olduğunu söyledi.
Gözetleme yerleri kurmak ile askeri anlamda savunma yapmak arasında büyük farklar bulunduğuna işaret eden Eroğlu, "Akdeniz'de suları ısıtma yoluna gidilmemesi gerekir. Bunun hiçbir değeri yoktur. Türkiye ve KKTC'nin haklarına halel getirirlerse, güçleri kendilerini korumaya yetmez" dedi.
Doğal gazın Avrupa'ya nasıl pazarlanacağı yönünde Rum tarafına önerilerde bulunduklarını hatırlatan Eroğlu, Güney'de seçilecek yeni başkan ve hükümetin bu öneriyi istişare etmesi durumunda, söz konusu problemlerin ortadan kalkacağını söyledi.
(ÖK-ÖK-D)

30.01.2013 13:26:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT