1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kızıltepe Emniyeti Basınla Buluştu

Kızıltepe Emniyeti Basınla Buluştu

Kızıltepe Emniyeti Basınla Buluştu
A+A-

Mardin'in Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar Şimşek, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yerel ve ulusal basın adına Kızıltepe'de görev yapan gazetecilerle bir araya gelen

Mardin'in Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar Şimşek, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Yerel ve ulusal basın adına Kızıltepe'de görev yapan gazetecilerle bir araya gelen Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürü Şimşek, basın mensuplarıyla sohbet edip görüş alışverişinde bulundu. Kızıltepe Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar Şimşek'in ev sahipliği yaptığı toplantı İlçe Emniyet Müdürlüğü sosyal tesislerinde gerçekleşti. Gazetecileri kapıda karşılayan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yaşar Şimşek, emniyet personelleriyle birlikte, ilçe halkına güven ve huzur veren bir oluşturma adına gayret sarf ettiklerini söyledi. Kozmopolit yapısı ve kalabalık nüfusu ile Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birinin Kızıltepe ilçesi olduğuna işaret eden Emniyet Müdürü Şimşek, gerek siyasi gerekse asayiş olaylarında genel anlamda sorunsuz bir Kızıltepe'de çalışmayı hedeflediklerini kaydetti. Şimşek, "Kuşkusuz ki Kızıltepe çok büyük ve yoğun bir ilçe. Bu ilçede iki yıla aşkın süredir görev yapan bir emniyetçi olarak aslında şikayetlerimin çok fazla olmadığını söylemeliyim. Kızıltepe halkının huzuru ve güveni bizlere emanettir. Toplumun huzur ve güveni bizlerin birinci derecede önceliğimizi olduğu için mesai saatleri bitimi ikinci bir mesai daha yapmak zorunda kalabiliyoruz. Bu aslında bütün teşkilat çalışanlarının da bir gerçeğidir. Kızıltepe'de personel eksiğimiz olmasına karşın her bir personelimiz bazen üç personelin görevini tek başına yapabiliyor ve bundan da en ufak bir şikayeti olmuyor. İşte bunun bir tek nedeni var o da; memur arkadaşlarımızın gerçek manada sorunsuz, huzur dolu bir Kızıltepe oluşturmanın ortak kaygı ve arzusudur" dedi.
Kızıltepe'de yaşanan toplumsal olaylara karşın polisin mümkün olduğu kadar sağduyulu bir yol izlemeye çalıştığını vurgulayan Şimşek, "Her yerde olduğu gibi ilçemizde de zaman zaman toplumsal olaylar yaşanmaktadır. Yaşanan toplumsal olaylara bazen yoldan geçen vatandaşlarımızın özgürlük sınırlarına müdahale edildiği gibi esnaflarımız da zor durumda bırakılabiliyor. İşte tam da bu sırada olaylara müdahale zaruriyeti doğuyor. Bu müdahaleyi de gerçekleştirirken ilk önceliğimiz ve hassasiyetimiz olaylarda rolü olmayan yoldan geçen vatandaşların mümkün olduğu kadar olaylardan uzak tutarak sorun yaşamamalarını sağlamaktır" diye konuştu. Emniyet Müdürü Şimşek, vatandaşın dilediği zaman emniyet müdürlüğüne gelerek sorun ve sıkıntılarını paylaşabileceğini sözlerine ekledi.
(İA-YRT-AŞ-Y)

06.12.2012 15:31:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT