1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kızılay'ın "suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniyi" Kampanyası Devam Ediyor

Kızılay'ın "suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniyi" Kampanyası Devam Ediyor

Kızılayın suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniyi Kampanyası Devam Ediyor
A+A-

Kars Kızılay Şube Başkanı Necati Dallı, Suriye'de yaşanan insanlık dışı dram nedeniyle Türk Kızılayı tarafından başlatılan "Suriye İçin Bir Ekmek bir Battaniye" yardım kampanyasının devam ettiğini bel

Kars Kızılay Şube Başkanı Necati Dallı, Suriye'de yaşanan insanlık dışı dram nedeniyle Türk Kızılayı tarafından başlatılan "Suriye İçin Bir Ekmek bir Battaniye" yardım kampanyasının devam ettiğini belirtti.
Bu kampanya kapsamında bireysel ve kamusal bağış ve yardımların birinci aşamasının kullanılmış yaşam malzemelerinden oluştuğunu belirten Necati Dalı, bağışlanacak gıda maddelerinin ise ambalaj içerisinde bulunması ve son kullanma tarihlerinin de geçmiş olmaması gerektiği söyledi.
Türk Kızılayı'nın da desteğiyle "Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye" kampanyası ile kültürümüzün önemli bir parçası olan yardımlaşma geleneğinin en güzel örneklerinden birinin de hayata geçirildiğine dikkat çeken Necati Dallı, "Türk Kızılayı olarak, bağışlarıyla faaliyetlerimize her zaman büyük destek veren Türk halkını "Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye" kampanyasına katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Bağışlarınızı; Türk Kızılayı'nın tüm operatörlerdeki 2868 numaralı SMS hattına 5TL değerinde bir mesaj atarak gerçekleştirebilir veya aşağıda yer alan Başbakanlık hesap numaraları aracılığı ile yapabilirsiniz. Ülkelerinde yaşanan savaş ortamından kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli kardeşlerimiz, yaşadıkları bu zor dönemi Türk halkının desteği ile aşmaya çalışıyor. Olayların başladığı ilk günden itibaren yürütülen ve barınma, gıda, sağlık, eğitim ve daha pek çok alanı kapsayan insani yardım operasyonu ile Türkiye, konuya ilişkin taşıdığı duyarlılığı en iyi şekilde gösteriyor. Yaşanan bu insanlık dramından etkilenen ve ekmek bulmakta bile zorlanan Suriyeliler için tüm Türkiye birlik oluyor" dedi.
Öte yandan Dallı, Suriye'ye yardım kampanyasının Başbakanlığın öncülüğünde, Türk Kızılayı, Diyanet İşleri Başkanlığı, AFAD ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla başlatıldığını da kaydetti.
(IÇ-AA-Y)

14.02.2013 15:04:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT