1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kızılay'dan Kan Toplama Kampanyası

Kızılay'dan Kan Toplama Kampanyası

Kızılaydan Kan Toplama Kampanyası
A+A-

Türk Kızılay Muş Şubesi tarafından Varto ilçesinde başlatılan kan toplama kampanyasına ilk destek Kaymakam Tahir Şahin'den geldi. Hükümet Konağı girişindeki salonuna kurulan standa ilk kanı Kaymaka

Türk Kızılay Muş Şubesi tarafından Varto ilçesinde başlatılan kan toplama kampanyasına ilk destek Kaymakam Tahir Şahin'den geldi.
Hükümet Konağı girişindeki salonuna kurulan standa ilk kanı Kaymakam Şahin verdi. Şahin'den sonra, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Gümüş ile memurlar ve vatandaşlar kan bağışında bulundu. Kızılay Muş Şubesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Kenan Şeker, Varto Kaymakamlığı ile ortaklaşa bir proje yaparak kan topladıklarını söyledi. Şeker, "Bölgemizde çok şiddetli bir kış yaşıyoruz. Kışın kan verme, yaz aylarına göre çok azalmaktadır. Muş'un ocak ayı içerisindeki kan ihtiyacı 200 ünite civarındadır. Muş Kızılay'ı olarak ocak ayında 26 ünite kan aldık. Tüm vatandaşlarımızı kan bağışına duyarlı olmaya ve kan vermeye davet ediyoruz. 2012 yılında Varto'da 350 ünite kan topladık. Bu konuda bize destek olan Kaymakamımız Tahir Şahin'e ve kan veren herkese teşekkür ederiz. 1 gün boyunca Varto'da kan bağışı kampanyasını sürdüreceğiz" dedi.
Kan bağışının önemine değinen Kaymakam Tahir Şahin de, "Kan bağışında katkıda bulunmak için buradayız. Tüm vatandaşlarımızın da bir gün bu kana ihtiyaçlarının olacağını hatırlatarak herkesi kan vermeye davet ediyorum. Kan vermek hem sağlığımız için güzel bir olay hem de ihtiyacı olan insanların ihtiyacını giderebilmek için güzel bir faaliyettir. Böyle bir imkanı Varto ilçemize sağlayan Türk Kızılay'ına teşekkür ediyoruz. Bizi farkında olmadığımız halde hastayla vericiyi buluşturmuş oluyorlar. İlgi de gayet iyidir. Çok kan verecek vatandaşımızın olduğunu tahmin ediyorum. Vatandaşlarımızın bu konuda bilinçli olduğunu görüyorum. Kan verecek ve hastalarımıza şifa getirecek bir konu olduğu için vatandaşlarımızın bu konuya titizlikle eğilmelerini istiyorum. Kan verecek her vatandaşımıza teşekkür ederim" dedi.
(FÇ-MSA-Y)

14.02.2013 11:24:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT