1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kızılay Yerköy'de Kan Bağışı Kampanyası Başlattı

Kızılay Yerköy'de Kan Bağışı Kampanyası Başlattı

Kızılay Yerköyde Kan Bağışı Kampanyası Başlattı
A+A-

Kızılay tarafından Yozgat'ın Yerköy ilçesinde kan bağışı kampanyası başlatıldı. Kızalay'a ait kan alım otobüsü bir gün içerisinde Yerköy'de 100 ünite kan topladı. Kan bağışının 4 gün süreceğini ve

Kızılay tarafından Yozgat'ın Yerköy ilçesinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.
Kızalay'a ait kan alım otobüsü bir gün içerisinde Yerköy'de 100 ünite kan topladı. Kan bağışının 4 gün süreceğini ve bu süre içerisinde vatandaşların desteğini beklediklerini ifade eden Dr. Selçuk Cansız, "Kan yapay olarak üretilmeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır. Yeni doğan ve kanının değişmesi için kana ihtiyacı olan hemofilili ve talasemili hastalarımız, açık kalp ameliyatı geçirecek insanlarımız, trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın acil kan ihtiyacı yine vatandaşlarımızın bağışladığı kan ile karşılanmaktadır. Bu sebeple vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz" dedi.
Kızılay Kan Merkezi olarak hastaların ihtiyacı olan kan ve kan ürününü temin edebilmek amacıyla çeşitli kan bağış etkinlikleri düzenlediklerini bildiren Cansız, "Bu konuda halkımızın kan bağışına destek olacağına inanmaktayız. Kan bağışında bulunan Yerköylü hemşerilerimize teşekkürü bir borç biliriz."dedi.
Yerköy İlçemizde 4 gün boyunca kan toplayacaklarını belirten Cansız, ilk günde Yerköy'den 100 ünite kan topladıklarını belirti.
(ÖE-AÖ-Y)

04.02.2013 16:45:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT