1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Kitap Fuarı Muhteşem Bir Konserle Tamamlandı - Van Haberleri

Kitap Fuarı Muhteşem Bir Konserle Tamamlandı - Van Haberleri

Kitap Fuarı Muhteşem Bir Konserle Tamamlandı - Van Haberleri
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından “Kitapla Barış” şiarı bu yıl ikincisi düzenlenen Van Kitap Fuarı muhteşem kapanış konseri ile bitti.

 

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından “Kitapla Barış” şiarı bu yıl ikincisi düzenlenen Van Kitap Fuarı düzenlenen konser ile bitti. Nuda Kültür Merkezi’nde sanatçılar Ertan Tekin, Engin Arslan, Onur Özçelik ve Yılmaz Çamurlu’nun katılımı ile “Doğdukları topraklarda yaşayamayanlara” enstrümantal müzik dinletisi düzenlendi. Dinletiye aralarında ilçe belediye eş başkanları, Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Murat Ertaş’ın da bulunduğu yüzlerce kişi katıldı. Salonun tamamen dolduğu enstrümantal dinleti de konuşan sanatçı Ertan Tekin, Van’da bulunmalarından dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade ederek, kendilerine bu fırsatı tanıyan Van Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

Sanatçı Tekin: Barışı ezgilerimizle haykıracağız
Bölge de yaşanan çatışmalı sürece de değinen Tekin, yaşanılan durumun çok acı olduğunu ve yaşanan savaşın bir an önce son bulmasını temenni ettiklerini söyledi. Sanatçılar olarak yaşanan acılara kayıtsız kalmayacaklarını ifade eden Tekin, sanatçılar olarak barışı ezgileri ile haykıracaklarını ve yaşanan acılara karşı geleceklerini dile getirdi. Tekin ve diğer sanatçılar daha sonra Ermenice, Kürtçe, Türkçe dillerinde söyledikleri ezgileri seslendirdi. Dinletiye katılan yurttaşlar müzik grubuna eşlik ederken, kimi zaman ise duygu dolu anlar yaşandı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT