1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kışkır; "menderes Park'ın Borçlu Olduğu Doğru Değil"

Kışkır; "menderes Park'ın Borçlu Olduğu Doğru Değil"

Kışkır; menderes Parkın Borçlu Olduğu Doğru Değil
A+A-

Aydın'da faaliyet gösteren Menderes Park işletmecilerinin vekili avukat Bedri Kışkır, müvekkillerinin borçlu olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Menderes Park İşletmecileri

Aydın'da faaliyet gösteren Menderes Park işletmecilerinin vekili avukat Bedri Kışkır, müvekkillerinin borçlu olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.
Menderes Park İşletmecileri vekili Avukat Bedri Kışkır, yaptığı açıklamada; "Kiracısı olduğumuz Menderes Parkı içerisindeki 2323 ada 1 parsel sayılı taşınmazın satımı konusunun gündeme gelmesinden sonra Aydın Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu'nun Aymenderes şirketi ve şirket ortakları hakkında kamuoyuna verdiği yanlış ve kasıtlı beyanlarına karşı aşağıdaki açıklamaları kamuoyu ile paylaşma gereğini duymuş bulunmaktayız. Şirketimiz işgalci konumunda değildir. Aydın 2. Sulh Hukuk Mahkemesinin 16 Mart 2012 tarih ve 2009/1233 E2012/315 K sayılı kararı ile tescil edilen yasal kiracılık hakkımız karşısında; ancak haksız işgalciler hakkında uygulanan ecrimisil müesesesinin şirketimize uygulanması hukuka aykırıdır. Aydın 2. Sulh Hukuk Mahkemesinin kiracılık hakkımızın devamına ilişkin kararı karşısında aleyhimize alınan ecrimisil uygulamasının hukuken geçerliliği yoktur. Aydın Belediye Encümeninin Menderes Parkı hakkında almış olduğu ecrimisil kararı kesinleşmiş değildir. Bu konudaki yargı süreci devam etmektedir. Menderes Park Restoran ve Çay Bahçesinin aylık kirasının 12 bin 416 TL olduğu ve şirketimizin 560 bin 860,68 TL borcu olduğu iddiası doğru değildir. Şirketimizin ecrimisil kararını kabul ettiği doğru değildir. Kira Sözleşmemizin devam ettiğinin mahkemece kabul edilmesi nedeniyle şirket yetkilileri Belediye Başkanlığına başvurarak bundan sonraki yıllar için işleyecek kira ücretinin karşılıklı belirlenmesi konusunda, uzlaşmacı ve iyi niyetli isteklerini bildirmişlerdir. Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu'nun görev ve yetkilerini aşar şekilde, şirket ortaklarına yaptığı hakaret ve kamuoyunda itibarsızlaştırma eylemleri nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" dedi.
(MB-İK)

11.01.2013 12:39:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT