1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kışın Kan Bağışı Azalıyor

Kışın Kan Bağışı Azalıyor

Kışın Kan Bağışı Azalıyor
A+A-

Kış döneminde hava sıcaklıklarında yaşanan düşüşün Ege Bölgesi'ni etkisi altına almasıyla kan bağışı sayılarında büyük bir azalma meydana geldiği bildirildi. Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müd

Kış döneminde hava sıcaklıklarında yaşanan düşüşün Ege Bölgesi'ni etkisi altına almasıyla kan bağışı sayılarında büyük bir azalma meydana geldiği bildirildi.
Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, yaptığı açıklamada, "Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğümüze bağlı yedi Kan Bağışı Merkezimiz olup; İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Uşak, Muğla illerimizde, 155 kan kullanan hastanenin kan ihtiyacının tamamı tarafımızdan karşılanmaktadır. Hava sıcaklıklarında yaşanan düşüş sebebiyle hastanelerimizin günlük kan taleplerine yönelik ihtiyaçlarını karşılamakta sıkıntı yaşamaktayız. Özellikle kış aylarında hasta ve hasta yakınlarımızın yaşadığı mağduriyetin giderilebilmesi için tüm halkımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Bağışladığınız bir ünite kandan üç kan ürünü elde edilmektedir. Her kan bağışında bulunduğunuzda, tanımadığınız üç kişinin hayatını kurtarmaktasınız. 18-65 yaş arası, önemli bir sağlık problemi bulunmayan her vatandaşımızı yanlarında TC kimlik numarası içeren bir kimlik belgesi ve tok karın ile kan bağış merkezleri ve gezici kan alma ekiplerimize bekliyoruz" dedi.
(MB-İK)

11.02.2013 15:52:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT