1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kışanak'tan Kck Operasyonlarına Tepki

Kışanak'tan Kck Operasyonlarına Tepki

Kışanaktan Kck Operasyonlarına Tepki
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Siirt'te KCK operasyonlarına tepki gösterdi. Dün Siirt Mardin ve Batman'da yapılan KCK operasyonunu ve yapılan gözaltıları el

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Siirt'te KCK operasyonlarına tepki gösterdi.
Dün Siirt Mardin ve Batman'da yapılan KCK operasyonunu ve yapılan gözaltıları eleştiren Kışanak, bu üç ilde demokrasiye ve barışa sahip çıkan herkesin gözaltına alındığını ve operasyonun halkın iradesine yönelik siyasi darbe operasyonu olduğunu ileri sürdü. BDP Siirt İl Başkanlığı'nda açıklama yapan Kışanak, insanların gönüllerini kazanmadan hiçbir seçimin kazanılamayacağını belirtti. Kışanak, "Bu ülkede Kürt halkı temel hak ve özgürlüklerini kazanma konusunda, bu ülkenin eşit yurttaşları olarak yaşama konusunda, bu kadar ağır bedeller ödeyerek, bugünlere kadar gelmişse, bugün onu tersine çevirmek isteyenlere de pabuç bırakmayacak kadar güçlü ve kararlıdır. Kürt halkının yönetime katılma isteği, özerk yönetim isteği, ana dilde sınırsız konuşma isteği, ana dilin önündeki bütün engelleri kaldırma yönünde yürüttüğü mücadelesi bugüne kadar bütün diktatörlüklere, bütün faşizan yönetim anlayışlarını berhava ederek her günü tek tek aşarak bugünlere gelmiştir" diye konuştu.
Ortadoğu'daki gelişmelere değinen Kışanak, Saddam ve Esad'ı örnek vererek halkın iradesine karşı hiç kimsenin duramayacağını sözlerine ekledi.
(RÇ-AKK-AŞ-Y)

09.12.2012 15:31:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT