1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kış Ortasında Elektriksiz Kaldılar

Kış Ortasında Elektriksiz Kaldılar

Kış Ortasında Elektriksiz Kaldılar
A+A-

Bursa'nın gözde semtlerinden Altıparmak Caddesi'nde elektrikler kesilince vatandaşlar karanlıkta kaldı. Bursa'nın işlek caddelerinden Altıparmak'ta elektrik krizi yaşanıyor. UEDAŞ yetkilileri, karl

Bursa'nın gözde semtlerinden Altıparmak Caddesi'nde elektrikler kesilince vatandaşlar karanlıkta kaldı.
Bursa'nın işlek caddelerinden Altıparmak'ta elektrik krizi yaşanıyor. UEDAŞ yetkilileri, karlı ve soğuk havalarda elektriği kesince vatandaşlar isyan etti. Evlerinde elektrik olmadığı için gece yakınlarında kalmak zorunda kalan vatandaşlar, UEDAŞ yetkililerinin kendilerine hiçbir bilgi vermemesinden şikayetçi. Vatandaşlar evlerinde bulunan elektronik cihazların kesintiler yüzünden arızalandığını dile getirdi. Elektrik kesintilerinden öğrenciler de etkilendi. Öğrenciler okullarına hazırlanabilmek için mum ışığında ders çalışıyor.
Bu sıkıntıların kış şartlarında sık sık meydana geldiğini ifade eden mahalle sakinlerinden Aslıhan Güngörmez, "Geçen gece 8 saat elektrikler kesildi. Dışarıda zaten kar var. Böyle bir gecede elektrikler kesildi. Kombimiz çalışmayınca da soğukta oturuyoruz. Bakım çalışması yapılacak başka bir zaman yok muydu? Meteoroloji bir haftadır kar gelecek diye uyarıyor. UEDAŞ çalışanları umursamaz tavırlar sergiliyor. Çalışmalarından memnun değilim. O akşam başka bir yerde kaldık. Gündüz işte çalıyorum. Gece arkadaşımda kaldım. Bu şekilde evde oturamazsınız. Kombim arızalandı, uydu alıcım tamirde. İkisinin faturasıyla birlikte UEDAŞ'a gideceğim. Hiçbir kurum evimizdeki eşyalara zarar vermez" şeklinde konuştu.
(AF-MŞ)

09.01.2013 16:06:41 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT