1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kış Ortasında Bahar

Kış Ortasında Bahar

Kış Ortasında Bahar
A+A-

Mersin'in Erdemli ilçesinde birkaç gündür havaların güneşli seyretmesiyle badem ağaçları çiçek açtı. Şubat başında açan çiçekler baharı erken müjdeledi. Badem ağaçlarının çiçek açtığını görenler şaşk

Mersin'in Erdemli ilçesinde birkaç gündür havaların güneşli seyretmesiyle badem ağaçları çiçek açtı. Şubat başında açan çiçekler baharı erken müjdeledi.
Badem ağaçlarının çiçek açtığını görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, arılar ise açan çiçeklere bayram etti.
Yörenin ılıman bir iklime sahip olduğunu belirten vatandaşlardan Ali Ramazan Meclis, "Çevremize baktığımızda bazı badem ağaçlarının çiçek açtığını görüyoruz. Bunda birkaç gündür seyreden güneşli havanın etkili olduğunu düşünüyoruz" dedi.
Çiçeklerin güzel görüntüler oluşturduğunu da ifade eden Meclis, "Bazı yıllar badem ağaçları bu şekilde erken çiçek açabiliyor. Zirai don olmadığı müddetçe çiçekler bademe dönüşecek. Bizim sadece güzel dediğimiz bu görüntüler aynı zamanda arılar için bayram anlamı taşıyor. Onlar için çiçek demek bal demek, bayram demek" diye konuştu.
Çiçekler ve arılar essiz manzaralar ortaya koyarken, şubat başında açan badem çiçekleri bu yıl baharı erken müjdeledi yorumuna sebep oldu.
(OKİ-ÖK-Y)

06.02.2013 13:15:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT