1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kırşehir'de Tilki Katliamı

Kırşehir'de Tilki Katliamı

Kırşehirde Tilki Katliamı
A+A-

KIRŞEHİR'İN MUCUR İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİNİ YOL KENARINDA ÇOK SAYIDA TİLKİ VE KÖPEĞİ ÖLÜ ŞEKİLDE BULDU. MUCUR İLÇESİNİN IRMAK BUCAĞI KÖYLERİ OLARAK ADLANDIRILAN KÖYLER ARASINDA YER ALAN AYDOĞMUŞ

KIRŞEHİR'İN MUCUR İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİNİ YOL KENARINDA ÇOK SAYIDA TİLKİ VE KÖPEĞİ ÖLÜ ŞEKİLDE BULDU. MUCUR İLÇESİNİN IRMAK BUCAĞI KÖYLERİ OLARAK ADLANDIRILAN KÖYLER ARASINDA YER ALAN AYDOĞMUŞ KÖYÜ MEVKİİNDE ÇOK SAYIDA ÖLÜ TİLKİ VE KÖPEK BULUNDU. EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE, SADECE YOL KENARINDA 6 ADET TİLKİ BİR ADET KÖPEK ÖLÜSÜ İLÇE JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN TOPLANDI. TİLKİ VE KÖPEK ÖLÜMLERİNİN ARAZİDE ÇOK DAHA FAZLA OLABİLECEĞİ İDDİA EDİLİYOR. TOPLANAN ÖLÜ TİLKİLERİN ÖLÜM NEDENİNİN ARAŞTIRILMASI İÇİN VETERİNER HEKİM OLAY YERİNDE İNCELEME VE GEREKLİ TESTLER YAPTI. OLAYLA İLGİLİ GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI. (MÇ-AEK FOTOĞRAF ALTI: KIRŞEHİR'İN MUCUR İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİNİ YOL KENARINDA ÇOK SAYIDA TİLKİ VE KÖPEĞİ ÖLÜ ŞEKİLDE BULDU. (KOD:TİLKİ1_2_3)" style="margin-left:10px;"/>YRL KIRŞEHİR'DE TİLKİ KATLİAMI TİLKİ VE KÖPEKLER BİLİNMEYEN BİR NEDEN ÖLÜYOR (FOTOĞRAFLI) MESUT ÇELİK KIRŞEHİR (İHA) KIRŞEHİR'İN MUCUR İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİNİ YOL KENARINDA ÇOK SAYIDA TİLKİ VE KÖPEĞİ ÖLÜ ŞEKİLDE BULDU. MUCUR İLÇESİNİN IRMAK BUCAĞI KÖYLERİ OLARAK ADLANDIRILAN KÖYLER ARASINDA YER ALAN  AYDOĞMUŞ KÖYÜ MEVKİİNDE ÇOK SAYIDA ÖLÜ TİLKİ VE KÖPEK BULUNDU. EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE, SADECE YOL KENARINDA 6 ADET TİLKİ BİR ADET KÖPEK ÖLÜSÜ İLÇE JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN TOPLANDI. TİLKİ VE KÖPEK ÖLÜMLERİNİN ARAZİDE ÇOK DAHA FAZLA OLABİLECEĞİ İDDİA EDİLİYOR. TOPLANAN ÖLÜ TİLKİLERİN ÖLÜM NEDENİNİN ARAŞTIRILMASI İÇİN VETERİNER HEKİM OLAY YERİNDE İNCELEME VE GEREKLİ TESTLER YAPTI. OLAYLA İLGİLİ GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI. (MÇ-AEK FOTOĞRAF ALTI: KIRŞEHİR'İN MUCUR İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİNİ YOL KENARINDA ÇOK SAYIDA TİLKİ VE KÖPEĞİ ÖLÜ ŞEKİLDE BULDU. (KOD:TİLKİ1_2_3)YRL KIRŞEHİR'DE TİLKİ KATLİAMI TİLKİ VE KÖPEKLER BİLİNMEYEN BİR NEDEN ÖLÜYOR (FOTOĞRAFLI) MESUT ÇELİK KIRŞEHİR (İHA) KIRŞEHİR'İN MUCUR İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİNİ YOL KENARINDA ÇOK SAYIDA TİLKİ VE KÖPEĞİ ÖLÜ ŞEKİLDE BULDU. MUCUR İLÇESİNİN IRMAK BUCAĞI KÖYLERİ OLARAK ADLANDIRILAN KÖYLER ARASINDA YER ALAN  AYDOĞMUŞ KÖYÜ MEVKİİNDE ÇOK SAYIDA ÖLÜ TİLKİ VE KÖPEK BULUNDU. EDİNİLEN BİLGİYE GÖRE, SADECE YOL KENARINDA 6 ADET TİLKİ BİR ADET KÖPEK ÖLÜSÜ İLÇE JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN TOPLANDI. TİLKİ VE KÖPEK ÖLÜMLERİNİN ARAZİDE ÇOK DAHA FAZLA OLABİLECEĞİ İDDİA EDİLİYOR. TOPLANAN ÖLÜ TİLKİLERİN ÖLÜM NEDENİNİN ARAŞTIRILMASI İÇİN VETERİNER HEKİM OLAY YERİNDE İNCELEME VE GEREKLİ TESTLER YAPTI. OLAYLA İLGİLİ GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI. (MÇ-AEK FOTOĞRAF ALTI: KIRŞEHİR'İN MUCUR İLÇESİNDE JANDARMA EKİPLERİNİ YOL KENARINDA ÇOK SAYIDA TİLKİ VE KÖPEĞİ ÖLÜ ŞEKİLDE BULDU. (KOD:TİLKİ1_2_3)

IHAAW105833-YRL/07-01-2013


KIRŞEHİR'DE TİLKİ KATLİAMI

(FOTOĞRAFLI)

MESUT ÇELİK
KIRŞEHİR (İHA) Kırşehir'in Mucur İlçesinde jandarma ekiplerini yol kenarında çok sayıda ölü tilki ve köpek buldu.
Mucur'a bağlı Aydoğmuş köyü mevkisinde çok sayıda ölü tilki ve köpek bulundu. Edinilen bilgiye göre, sadece yol kenarında 6 adet tilki ve bir adet köpek ölüsü ilçe jandarma ekipleri tarafından toplandı. Tilki ve köpek ölümlerinin arazide çok daha fazla olabileceği iddia ediliyor.
Toplanan ölü tilkilerin ölüm nedeninin araştırılması için veteriner hekim olay yerinde inceleme yaptı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.
(MÇ-AEK-ZB)

07.01.2013 11:48:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT