1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kırşehir'de 925 Kişiye Hijyen Ve Gıda Güvenliği Eğitimi Verildi

Kırşehir'de 925 Kişiye Hijyen Ve Gıda Güvenliği Eğitimi Verildi

Kırşehirde 925 Kişiye Hijyen Ve Gıda Güvenliği Eğitimi Verildi
A+A-

Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü'nün düzenlendiği hijyen eğitim seminerine 925 kişi katıldı. Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imza

Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü'nün düzenlendiği hijyen eğitim seminerine 925 kişi katıldı.
Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde tüm illerde üretim faaliyetinde bulunan çalışanlara Hijyen ve Gıda güvenliği semineri verildi. Bu seminere Kırşehir'de 925 kişi katıldı ve sertifikalarını aldılar.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Kenan Şahin, "Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde bütün fırıncılar, pideciler ve gıda üretimiyle uğraşan işyerlerinde çalışanlar gıda ve hijyen konusunda eğitime tabii tutuldu. Bu seminerler sonucunda 925 kişiye sertifikalarını verdik. Seminerin ardından Müdürlüğe bağlı denetim elemanları fırınları gezdiler. Hijyen konusunda çok ciddi problemler görünmüyor. İşletmelerimiz denetimlerden sonra daha itinalı, daha duyarlı çalışmaya başladı" dedi.
(AEK-ZB-Y)

21.02.2013 11:10:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT