1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kırşehir'de 2013 Yılı İkinci Dönem Süt Dağıtımı Başladı

Kırşehir'de 2013 Yılı İkinci Dönem Süt Dağıtımı Başladı

Kırşehirde 2013 Yılı İkinci Dönem Süt Dağıtımı Başladı
A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü "Okul Sütü Programı" kapsamında Kırşehir'deki okullarda süt dağıtımı başladı. 30 Ağustos İl

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü "Okul Sütü Programı" kapsamında Kırşehir'deki okullarda süt dağıtımı başladı.
30 Ağustos İlkokulunda Vali Yardımcısı Özkan Demirel ile Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata'nın da bulunduğu programla öğrencilere süt dağıtıldı.
Vali Yardımcısı Özkan Demirel programda yaptığı açıklamada, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilere süt dağıtımı yapılacağını belirterek, "Bugün Kırşehir'de de süt dağıtımına başladık. Program kapsamında Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13 bin 169 öğrenciye süt dağıtımı yapılacak" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata da, özellikle gelişme çağında olan öğrencilerin süt içerek kemiklerini güçleneceğini kaydederek, Kırşehir genelinde 14 bin 907 öğrencinin süt programından yararlanacağı fakat bin 738 öğrencinin velisinden izin çıkmadığı ve alerji raporlarının olduğunu bildirdi.
Kırşehir genelinde velisinden izin belgesi olan 13 bin 169 öğrenciye süt dağıtımı yapılıyor.
(EÖ-AEK-ZB-Y)

20.02.2013 13:46:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT