1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kırşehir'de 15 Anaokulu Kapandı

Kırşehir'de 15 Anaokulu Kapandı

Kırşehirde 15 Anaokulu Kapandı
A+A-

4 4 4 Eğitim Sistemine geçilmesinin ardından Kırşehir'de 15 anaokulu kapandığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, açıkta kalan öğretmen olmadığını kaydetti. Konuyla ilgili açıklamalar

4 4 4 Eğitim Sistemine geçilmesinin ardından Kırşehir'de 15 anaokulu kapandığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, açıkta kalan öğretmen olmadığını kaydetti.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata; "4 4 4'e geçiş sürecinde özellikle öğretmenlerin kafasında bazı sorular vardı, "Acaba 60, 66 aylık öğrenciler birinci sınıfa kaydolduğu zaman okul öncesinin öğrenci sayısı düşer mi? Biz norm fazlası olur muyuz?" şeklinde düşünenler vardı. Fakat rakamlara baktığımızda bu endişelerin yersiz olduğu görülüyor. Bizim şu anda 13 tane müstakil anaokulumuzda ve diğer ana sınıflarında toplam 3 bin 134 öğrencimiz var. Bu da 1. sınıflara kaydettiğimiz öğrenci sayısı kadar. Bu nedenle öğrenci sayısında bir kayıp söz konusu olmadı. Özellikle öğretmenlerimizin norm fazlası durumuna düşmediğini de gördüğümüzde bu durumun gerçekleştiğini gördük. Bizim velilerimize tavsiyelerimiz, çocukları 36 ayı tamamladığında anaokullarına gönderebilirler. Bu çocuklarımız 2 yıl süresince anaokullarında eğitim alabilir ve birinci sınıfa daha rahat adapte olabilirler" dedi.
(AEK-AÖ-Y)

14.01.2013 12:15:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT