1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kırşehir Emniyeti Kontör Dolandırıcılığına Karşı Vatandaşları Uyardı Kırşehir

Kırşehir Emniyeti Kontör Dolandırıcılığına Karşı Vatandaşları Uyardı Kırşehir

Kırşehir Emniyeti Kontör Dolandırıcılığına Karşı Vatandaşları Uyardı  Kırşehir
A+A-

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü kontör dolandırıcılığı adıyla bilinen dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyararak, polis, asker, savcı gibi kamu görevlilerinin kesinlikle vatandaştan kontör veya

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü kontör dolandırıcılığı adıyla bilinen dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyararak, polis, asker, savcı gibi kamu görevlilerinin kesinlikle vatandaştan kontör veya para talep etmeyeceğinin bilinmesini istedi.
Yapılan yazılı açıklamada, "Dolandırıcılık olaylarında vatandaşlar, tanımadıkları kişiler tarafından cep telefonlarından aranmakta veya kendilerine gelen cevapsız çağrılar ya da mesajlar üzerine kendilerine verilen numaraların aranması sağlanmakta. Kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtan şahıslar, "cep telefonunun bir suçta kullanıldığının veya banka hesaplarının terör örgütleri tarafından boşaltıldığı bilgisi verilmektedir. Güven temin ederek veya tehditle korkutarak vatandaşlar tarafından kendilerine verdikleri ATM cihazlarından kontör, para veya hesap numaralarına para gönderilmesini sağlanıyor. Vatandaşların, samimi duygularından istifade ederek kendilerine haksız kazanç sağlayan bu tür kişilere karşı duyarlı olmaları, tanımadıkları kişilere kesinlikle para göndermemeleri ya da kimlik bilgilerini vermemeleri ve durumu derhal yetkili mercilere bildirmeleri gerekiyor. Polis, asker, savcı gibi kamu görevlilerinin kesinlikle vatandaştan kontör veya para talep etmeyeceğinin bilinmesi gerekir" ifadesinde bulunuldu.
(AEK-AÖ-Y)

16.01.2013 12:18:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT