1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kırklareli İl Sağlık Müdürü Bozkır; "her Çocuğun Başarı Ve Yeteneklerinin Farklı Alanlarda Olduğu Unutulmamalıdır"

Kırklareli İl Sağlık Müdürü Bozkır; "her Çocuğun Başarı Ve Yeteneklerinin Farklı Alanlarda Olduğu Unutulmamalıdır"

Kırklareli İl Sağlık Müdürü Bozkır; her Çocuğun Başarı Ve Yeteneklerinin Farklı Alanlarda Olduğu Unutulmamalıdır
A+A-

Kırklareli İl Sağlık Müdürü Metin Bozkır, okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerin bir dönemin meyvesi olarak gördükleri karnelerini alacaklarını, karnelerin alındığı gün çocuklar sevinç, mutluluk

Kırklareli İl Sağlık Müdürü Metin Bozkır, okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerin bir dönemin meyvesi olarak gördükleri karnelerini alacaklarını, karnelerin alındığı gün çocuklar sevinç, mutluluk, hüzün, kaygı ve bazen de öfke duygusunu birlikte yaşadıklarını, karne günü bazı öğrenciler için mutluluk kaynağı olurken bazı öğrenciler için korku kaynağı olduğunu bildirdi.
Her çocuğun başarı ve yeteneklerinin farklı alanlarda olduğunun unutulmaması gerektiğini belirten Bozkır;"
" Ailelerin en büyük sorumluluğu hayatı seven, insanları seven, sorumluluk almayı seven, başarının peşinde koşan, kendini gerçekleştirme basamaklarını hızla çıkan bir çocuk yetiştirmektir.
Karnesinin iyide olsa kötüde olsa sizin onu seveceğinizi ve onun arkasında olduğunuzu çocuğunuza hissettirin. Çocukların önce iyi notlarını ödüllendirerek, onları takdir ederek konuşmaya başlanmalı, daha sonra kötü notların nedenleri araştırılmalı ve bu durumu düzeltmek için neler yapılabileceğine çocukla birlikte karar verilmelidir" dedi.

21.01.2013 14:09:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT