1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu Kuruldu

Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu Kuruldu

Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu Kuruldu
A+A-

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde kısa adı KEMEP olan Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu kuruldu. Kırıkhan'a muhacir olarak gelen Suriyeli mültecilerin sıkıntılarını daha hızlı çözmek, yardımların t

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde kısa adı KEMEP olan Kırıkhan Ensar Muhacir El Ele Platformu kuruldu.
Kırıkhan'a muhacir olarak gelen Suriyeli mültecilerin sıkıntılarını daha hızlı çözmek, yardımların tek elden toplanıp eşit bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olmak için münferit çalışan gruplar ve sivil toplum kuruluşlarının da katılabilecekleri platform kuruldu.
İlk toplantısını yapan platformda başkanlığa Nuri Çaydan, yardım dağıtım sorumluluğuna Umuteli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nur Kokum, Fuat İpek ve Ahmet Kafas, sağlık sorumluluğuna Uzm.Dr. Şeref Vardı, rehabilitasyon sorumluluğuna Celal Baz, Mustafa Ekmen, kiralamalardan sorumluluğa Ahmet Mursaloğlu, sivil toplum örgütleri ile irtibat sorumluluğuna Nezir Yalçın, Celal Baz, stok sorumluluğuna Şaban Kıyağan, basın sözcülüğüne Rahmi Vardı, Ekrem Sarcan, elektrik-su-soba sorumluluğuna Ergin Vardı, bilişim sorumluluğuna Hüsnü İnci, yardım aksaklıkları giderme sorumluluğuna Ali Meto, ilaç toplama sorumluluğuna Erol Yücel, Ali Alataş ve Adil Baytaroğlu getirildi.
Platform Başkan Nuri Çaydan, bu platforma tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katkı sağlayabileceğini belirterek, "Sivil toplum örgütleri ile görüşmelerden sonra bu yapı daha da güçlendirilecek" dedi.
(İBÇ-Y)

15.01.2013 11:09:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT