1. HABERLER

  2. Kinci Tavuk

Kinci Tavuk

Kinci Tavuk
A+A-

Gazipaşa ilçesi Göçük ve Gökçebelen köylerinde bir tavuk ve bir köpek, marifetleri ile görenleri hayrete düşürüyor. Antalya merkezindeki okulu tatil olduğunda soluğu Gazipaşa ilçesi Göçük köyünde al

Gazipaşa ilçesi Göçük ve Gökçebelen köylerinde bir tavuk ve bir köpek, marifetleri ile görenleri hayrete düşürüyor.
Antalya merkezindeki okulu tatil olduğunda soluğu Gazipaşa ilçesi Göçük köyünde alan 10 yaşındaki Zeynep Duru Özbardakçı, "Ben salıncağa binmekten sıkılınca aklıma bir şey geldi. Tavuklardan birini salıncağa koydum ve salladım. O da bunu çok sevdi. Salıncakta sallanırken şarkı söyler gibi ses çıkarıyor" dedi. Tavuğu anneannesinin bir komşusundan aldığını anlatan Zeynep, "Bu tavuk diğer tavukları dövüyor. Onların yem yemesini engelliyor, kinci ve intikamcı bir tavuk. Ancak, salıncağa binmeyi seviyor" dedi.

KÖPEĞİN MOTOSİKLET KEYFİ
Gazipaşa'nın Gökçebelen köyünde 18 yaşındaki Haşim Demiral de bir aylıkken aldığı köpeğini yanından hiç ayırmıyor. Kucağında köpeğiyle motosiklete binen Ateş, köpeği ile 60-70 kilometre uzaklıklara bile motosikletle gidebildiğini söyledi. Haşim Demiral, görenlerin çok şaşırdığını belirterek "Birlikte bu şekilde ava gidiyoruz. Köpeğim benim için çok değerli. Benden isteyenler oldu ama vermedim" dedi.
(AMT-SK-HO-Y)

01.02.2013 15:38:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT