1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kinay, Tübitak Başkanı Altınbaşak'ı Ziyaret Etti

Kinay, Tübitak Başkanı Altınbaşak'ı Ziyaret Etti

Kinay, Tübitak Başkanı Altınbaşakı Ziyaret Etti
A+A-

Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altınbaşak'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Milletvekili Kinay, "Başkan'la yapılan Ar-Ge çalışmal

Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altınbaşak'ı makamında ziyaret etti.
Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Milletvekili Kinay, "Başkan'la yapılan Ar-Ge çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kalkınma Bakanlığı tarafından tahsisi yapılan ve TÜBİTAK tarafından ödenen Ar-Ge ödeneklerinin önemli bir bölümü endüstriye aktarılmaktadır. Endüstriye aktarılan Ar-Ge ödeneklerinin yaklaşık yüzde 66'sı KOBİ'lere aktarılmaktadır. Bu, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, rekabet şansını artırmaktadır. Şu an KOBİ'lerimize düşen görev hem ülkemiz için hem de kendi ticari menfaatleri gereği Ar-Ge'ye önem vererek yerli üretime katkı sağlayıcı çalışmalar yapmaktır.Yatırımcı hem riski alan kişidir hem de fırsatları kaçırmayıp iyi değerlendiren kişidir. Bu açıdan bakıldığında her alanda büyüyen ve gelişen Türkiye ile birlikte büyümek isteyen işletmecilerin devletin bu desteklerini iyi değerlendirerek kendilerine ve ülkemize bir katma değer olarak çevirmeleri gerekmektedir.Diğer taraftan şunu da unutmamak gerekir. Ülkemizin bir kuruşu bile bizim için çok değerlidir. Bu açıdan Ar-Ge ödeneklerinin endüstriye ve sektörel gelişime katkısı mutlaka sorgulanmalıdır" dedi.
Görüşme sonunda çalışmalarından ve başarılı kariyerinden ötürü TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altınbaşak'ı tebrik eden Kinay, kendisini Kütahya'ya davet ederek, çini hediye etti.
(EFE-

24.01.2013 20:05:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT