1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kimse Yok Mu derneğine FETÖ operasyonu

Kimse Yok Mu derneğine FETÖ operasyonu

Kimse Yok Mu derneğine FETÖ operasyonu
A+A-

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 121 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

Kurban bağışı paralarını FETÖ'ye aktardığı gerekçesiyle "Kimse Yok Mu" derneği hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 121 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 121 şüpheli, 'silahlı terör örgütü yönetmek ve üye olmak', 'terörizmin finansmanı', 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'zimmet'le suçlanıyor.

MASAK ve Mülkiye Müfettişlerinen raporları üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, 121 şüpheli hakkında gözaltı, arama kararı verildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 18 ilde eş zamanlı operasyon yaptı. Dernek Başkanı İsmail Cingöz ile yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu şüphelilerin adreslerine baskın yapıldı.

AFRİKA DEĞİL ABD

Derneğin, Afrika ülkeleri için yaptığını iddia ettiği 9.4 milyon dolar ve 25 milyon TL kalıcı yardımı yerine getirmediği öne sürüldü. Paraların örgüte aktarıldığı, derneğin 2.5 milyon lira zarara uğratıldığı iddia edildi. Bağış paralarının bir bölümünün ABD'deki siyasilere bağış olarak gönderildiği de iddialar arasında.

Habertürk

A+A-

HABERE YORUM KAT