1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kimse Yok Mu Derneği, Soma'da Somalili Öğrencilere Yardımda Bulundu

Kimse Yok Mu Derneği, Soma'da Somalili Öğrencilere Yardımda Bulundu

Kimse Yok Mu Derneği, Somada Somalili Öğrencilere Yardımda Bulundu
A+A-

Kimse Yok Mu Derneği Manisa Şubesi, Somali'den gelen öğrenciler için kıyafet yardımlarında bulunarak, bu öğrencilerin kışlık ihtiyaçlarını karşıladı. İki yıl önce Türkiye'ye getirilen 500 Afrikalı

Kimse Yok Mu Derneği Manisa Şubesi, Somali'den gelen öğrenciler için kıyafet yardımlarında bulunarak, bu öğrencilerin kışlık ihtiyaçlarını karşıladı.
İki yıl önce Türkiye'ye getirilen 500 Afrikalı öğrenciye burs ve kıyafet yardımında bulunan Kimse Yok Mu Derneği, Özel Birlik Koleji'nde okuyan 6 öğrencinin kışlık kıyafetleri karşıladı.
Dernek Manisa Şube Müdürü Abdurrahman Avınç, "Bu öğrencilerimiz ve diğer ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarını dernek olarak karşılamaya çalışıyoruz. Bu konuda bize yardımcı olan Soma esnafına çok teşekkür ediyoruz. Derneğimiz ayrıca savaş altında bulunan Gazze'ye ve kasırga felaketi ile boğuşan Filipinler'e de yardım ulaştırmak için kampanya başlatmıştır. Gazze'deki çaresiz yüreklere, açılan yaraların kapanması için yardımlarınızı bekliyoruz. Filipinler'i bir hafta önce vuran Poblo kasırgasında zarar gören halk için de dernek, olağanüstü afet ilan edilen bölgede yerel halk için su, gıda, kıyafet ve diğer yardım malzemeleri götürüyor. Gazze ve Filipinler için bundan sonra da yardımlarımız sürecektir. Nakdi yardımlar, 'Her evden bir battaniye' kampanyası ile battaniye yardımlar (25 dolar), kıyafet yardımları (100 dolar), gıda kumanyası (40 dolar) ya da 5777'ye Gazze veya Filipinler yazarak 1 SMS ile 5 TL bağışlayabilirsiniz. Ayrıca, diğer yardımlar için derneğimizin '236 2328888' nolu telefonunu arayıp Manisa Şubesi'ne ulaşabilirsiniz" dedi.
Derneğin Soma Temsilcisi Erol Kaçak da, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Biz dernek olarak Soma'da ihtiyaç sahibi bir çok aileye el uzatmaya çalışıyoruz ve bir çok ailemize de el uzattık. İnşallah bundan sonra da Soma halkı ile beraber tüm ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak ihtiyaçlarını karşılarız" diye konuştu.
(YS-ERG-Y)

15.12.2012 17:20:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT