1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kim Market 2013 Yılının İlk Yatırımını Güngören'e Yaptı

Kim Market 2013 Yılının İlk Yatırımını Güngören'e Yaptı

Kim Market 2013 Yılının İlk Yatırımını Güngörene Yaptı
A+A-

Kim Marketler Zinciri, 2013 yılının ilk yatırımını İstanbul Güngören'de yaptı. İstanbul Güngören'de hizmete giren yeni mağazayla birlikte Marmara Bölgesi'nde 70 şubeye ulaştıklarını belirten Kim Ma

Kim Marketler Zinciri, 2013 yılının ilk yatırımını İstanbul Güngören'de yaptı.
İstanbul Güngören'de hizmete giren yeni mağazayla birlikte Marmara Bölgesi'nde 70 şubeye ulaştıklarını belirten Kim Marketler Zinciri Genel Müdürü Hamit Akçay, "Yıl sonuna kadar 20 mağaza açarak, 500 yeni istihdam sağlayacağız. 2013 yılında perakende pazarında karlılıkta kısmi bir daralma yaşanabilir. Buna rağmen yatırımlarımıza devam edeceğiz. Daralan iç pazara alternatif olarak Irak pazarında ilk yurt dışı yatırımımızı devreye soktuk. 2013 yılında Bursa, Yalova, Bolu ve Eskişehir illerine, yurt dışında ise Erbil, Süleymaniye ve Selahattin şehirleri başta olmak üzere tüm Irak genelinde mağazalaşma çalışmamızı sürdüreceğiz" dedi.
Kim Marketler Zinciri olarak 2012'yi yatırım ve mağazalaşma çalışmaları bakımından oldukça verimli tamamladıklarını ifade eden Akçay, "2012'de 18 mağaza açarak, 400 kişiye istihdam sağladık. İstanbul dışında ilk defa Sakarya ve Tekirdağ illeri, yurt dışında ise Irak operasyonlarını gerçekleştirdik. Buna rağmen 2012 gıda perakendecileri bakımından durgun bir yıl oldu. Gerek büyüme, gerekse de mağazalaşma çalışmalarında temkinli davranıyoruz. 2013 yılı perakende sektöründe yaşanacak bir kırılmanın başlangıcı olacak. Organize perakendecilerin pazar büyüme oranları daralacak. Birleşme, satın alma ve küçülmelerle karşılaşabiliriz. 2013 yılında başlayan bu daralma 2015 yılında aşağı yönde bir kırılmaya dönüşecek. Perakende pazarı daha temkinli ve sağlam adımlarla büyümeye odaklanacak. İç pazarın daralmasına karşılık pek çok perakendeci komşu ülkeler başta olmak üzere yurt dışı pazarlara yönelmeye başlayacak" ifadelerini kullandı.

"ANADOLU YATIRIMLARINA BAŞLAYACAĞIZ"
2013 yılının KİM Market bakımından yeni açılımlar yılı olacağını ifade eden Akçay, "Gerek yurt dışı yapılanmamız, gerek Marmara Bölgesi dışındaki ilk yatırımlarımız bakımından 2013 bir milat olacak. Orta ve uzun vadede tüm metropol şehirlerde mağazalaşmak ve lojistik merkezler kurarak Türkiye geneline yayılmak istiyoruz. Doğru ve kararlı adımlarla Türkiye geneli ve bölge ülkelerinde şubeleşmek istiyoruz. Irak pazarı dışında Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Kuzey Afrika ve Rusya'da yatırım fırsatlarını araştırıyoruz" diye konuştu.
(CC-E)

16.02.2013 11:13:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT