1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçtaroğlu'ndan Savcı Öz değerlendirmesi

Kılıçtaroğlu'ndan Savcı Öz değerlendirmesi

Kılıçtaroğlu'ndan Savcı Öz değerlendirmesi
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Savcı Zekeriya Öz’ün tehdit edildiği yönündeki iddiasıyla ilgili olarak, “Tehdit iddiaları büyük bir ihtimalle doğrudur. Başbakan bizi tatmin eden bir açıklama yapmadığı sürece Öz’ün açıklamalarına


Aday tanıtım programının ardından Bursa'da kebap yiyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Savcı Zekeriya Öz’ün, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği iki adamla görüştüm" açıklamalarıyla ilgili Kılıçdaroğlu, “Zekeriya Öz uzun yıllar devlet hizmeti görmüş, devlete hizmet vermiş birisi. Yalan söylemesine gerek yok. Eğer, 'Başbakan beni tehdit etti, iki kişiyi gönderdi' diyorsa bu büyük bir olasılıkla doğrudur. Başbakan bizi tatmin eden bir açıklama yapmadığı sürece Öz’ün açıklamalarına itibar edeceğiz çünkü gönderdiği kişilerden birisi Türkiye’de ombudsman olarak kabul edilen birisi ve o bu konuda gazetecilerin sorularına ısrarla cevap vermiyor. Bu gerçeği de herkesin bilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bu arada Kılıçdaroğlu eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesiyle ilgili sorulan bir soruya da, “Deniz Baykal ile yarın görüşeceğiz. Kendisini dinleyeceğim” şeklinde cevap verdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT