1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu'ndan yeni kabine yorumu

Kılıçdaroğlu'ndan yeni kabine yorumu

Kılıçdaroğlu'ndan yeni kabine yorumu
A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısnda yeni kabineyi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, yeni Başbakan Binali Yıldırım'a da 'malvarlığını açıkla' çağrısında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda siyasi gündeme ilişkin sert değerlendirmelerde bulundu. 

Kılıçdaroğlu'nun gündeminde yeni kabine ve AK Parti'nin pazar günü yapılan 2. Olağanüstü Kongresi vardı. Yeni kabineye ilişkin "Bu, birinci saray hükümetidir. 65. Cumhuriyet hükümeti değil" eleştirisinde bulundu.

BİNALİ YILDIRIM'A ÇAĞRI
Kılıçdaroğlu, yeni Başbakan Binali Yıldırım'a da 'malvarlığını açıklaması' çağrısında bulundu. 

Kılıçdaroğlu açıklamalarının detayları şöyle: Şehidimizin cenazesine gittim. Şehit cenazelerine katılırız. Namazımızı kılarız, duamızı yaparız, hoca helallik ister helalliğimiz veririz. Her cenaze sonrasında acıları paylaşmak için bu bizim görevimizdir deriz. Şehit yakınları bazen sitem eder bize, bunları anlayışla karşılarız.

Dün Pendik’te bir şehit babası sitem etti. 'Neden bu terör bitirmiyorsunuz, inşallah bu son olur' dedi. Ziyaret ederiz, acılarını paylaşırız ama en zor iş şehit ailesiyle yan yana gelmektir.
Bir annenin feryadı yürek yakıyorsa o feryadı bütün dünya duyar. Öyle bir dönem yaşıyoruz ki babaların çocuklarını toprağa verdiği bir dönem yaşıyoruz. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Acıların en büyüğüdür evlatların ölmesi.

Bu olayları hepimizin bilerek içselleştirerek görmesi lazım. Acılar paylaşıldığı zamanhafifler. Biz acıları da sevinçleri de paylaşacağız.

Başka analar ağlamasın diye bize sitem ederler. Ben bunların hepsini anlayışla karşılarım. Çünkü onların sitem etmeye hakları var.

'CENAZELERDE SİYASET YAPILMAZ'
Bu cenazelerde siyaset yapılmaz. Bu bizim kültürümüzde de insanlık anlayışımızda da yer almaz. Orada siyaset yapılmaz. Dini siyasete alet etme dine en büyük kötülüktür. Ve bunun önüne hep beraber geçmek zorundayız.

Acıyı dindirecek olanlar devleti yönetenlerdir. Yani hükümetlerdir. Eğer hükümet hükümet olmanın gereğini yapıp acıyı dindiremiyorsa sağlıklı işleyen bir demokraside gitmesi lazımdır.

14 YILIN SONUNDA NEREYE GELDİK
Adalet ve Kalkınma Partisi Türkiye’nin başta terör olmak üzere temel hiçbir sorunun çözmemiştir. 2002’de terörsüz bir Türkiye teslim aldılar. 14 yılın sonunda nereye geldik.
Şehit anneleri gazilerin anneleri sizlerin vicdanına sesleniyorum. 14 yılda Türkiye’yi bu noktaya kim getirdi. Eğer bu soruyu vicdanınıza sorun sorgulamazsan görevimizi yapmamış oluruz. Şehitlerin gazilerin hatırına bu soruyu vicdanımıza soralım.

Çocuğunuzu askere gönderdiniz. Arkasından dualar ettiniz. Çocuğum huzur içinde evine dönsün dediniz.

ŞEHİT CENAZESİNDE YUMURTALI PROTESTO

Cenaze namazından sonra yumurta atıldı. Ben siyasette hoşgörüyü benimsemiş bir insanım. Daha önce de oldu hiç şikayetçi olmadım. Demokrasilerde bunları normal karşılamak gerekiyor. Ama şehit cenazesini istismar eden namaza ve inanca saygı göstermeyen bir hareketi benim affetmem mümkün değil. Hele hele cebine yumurta koyacaksın şehit cenazesine geleceksin namaz kılmaya. Böyle bir şey olabilir mi? Sen oraya 'Ben Kılıçaroğlu’na yumurtayı nasıl atarım' diye geliyorsun. Şehide ve inanca saygısızlık ediyorsun. Sen Müslüman bile olamazsın. Şimdi bunlar geldiler bize yumurta atıyorlar. İbadet yerine ve şehide saygı göstermiyorlar. Kafamın almadığı birden fazla soru var? Birileri kalktı şehitlere kelle dedi. Şehitlere kelle diyen adam bir şey yaptılar mı? Önünde diz çöktüler. Bunlar şehide saygı gösterir mi? Asla göstermezler. Bunların amacı din iman değil. Bunların tek amacı para…

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT