1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar
A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te partisinin grup toplantısında konuştu.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;
Sen maça gidenlerin güvenliğini bile sağlayamıyorsun turist bu ülkeye niye gelsin? Bu millet sana nasıl güvenecek. Bir terör örgütüyle devlet eşit ölçüde masaya oturdu. Anayasası olan bir devleti nasıl bir terör örgütüyle aynı masada bir araya getirdiler! Masaya oturdular ama terör örgütünün güçlenmesine ortam hazırladılar. Silahları bırakın diye çağrı yaptı. Hayır dediler biz silah bırakmayız dediler. Silahları bırakmadılar ama masadalar. Masaya oturdular terör örgtünün elinde silah var bizimkilerin elinde silah yok. Güvenlik birimlerine dediler ki silah kullanmayacaksın. Neden diyoruz ki AKP yöneticileri terör örgütüne yardım yataklık yapıyor. İşte bu yüzden. Valiye talimatı bunlar vermiyor muydu?

"BİZİM VEKİLLERİMİZİ LİNÇ ETMEYE ÇALIŞAN TROLLERE SESLENİYORUM"

O kadar işi ileriye götürdüler ki İçişleri Bakanı Efkan Ala PKK ve AK Parti görüşüyor dedi. Hükümet diyor ki biz PKK ile görüşüyoruz. Bizim vekillerimizi linç etmeye çalışan o trollere sesleniyorum, siz neden kalkıp da Efkan Ala'nın sözlerini bütün dünyaya yaymıyorsunuz? Hangi ahlaktan bahsediyorsun!

"VATANDAŞIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAMAYAN HÜKÜMETİN GİTMESİ LAZIM"

Davutoğlu dut yemiş bülbül gibi. Senin gücünün yetmeyeceğini biliyorum. Sen vesayet altındasın. Terör örgütü liderini yere göğe koymadılar.Kandil'den gelip teslim olanlar gelip şehir yapılanmalarının başına geldiler. Hükümet bunu bilmiyor muydu? Biliyordu! Vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlayamayan hükümetin gitmesi lazım.

"ÇOCUKLARINA İYİ BİR GELECEK BIRAKACAK BİR SAVCI ARIYORUM"

Bakın ben bu kadar söz söylüyorum seni mahkemeye vereceğim diyemiyorlar. Neden, çünkü, tüm belgeler ortaya çıkacak. Şimdi unvanında Cumhuriyet yazan yürekli bir savcı arıyorum. Çocuklarına iyi bir gelecek bırakacak bir savcı arıyorum. O kadar ileri gittiler ki bakanı Öcalan'ın düşünceleri bizim de düşüncelerimiz diyor.

"BRÜKSEL'DE PATLAYAN BOMBALAR İNSANLIĞA KARŞI YAPILMIŞ BİR SUÇTUR"

Terör nereden ve kimden gelirse gelsin nerede olursa olsun amasız fakatsız lanetleyeceğimiz bir olaydır. Terör insanlık suçudur. Brüksel'de patlayan bombalar insanlığa karşı yapılmış bir suçtur. Belçika'ya geçmiş olsun, ölenler için başsağlığı dileklerimizi gönderiyoruz. Terörün önlenmesi konusunda en ilkeli tavırı sergileyen tek parti vardır. o da CHP'dir.

"HANİ ŞEHİT GELMEYECEKTİ"

Kısa bir terör tarihi sunacağım. 7 Haziran sonra attığı tweetlerde millet kaosu seçti diyorlardı. Önce milli iradye saygı göstereceğiz dediler. 1 Kasım'da bizi iktidara getirin şehit cenazesi gelmeyecek dediler. Ekonomide istikrar olsun dediler. 1 Kasım'da iktidar oldular. Biz saygı duyduk. Sözünüzü tutun dedik. Hani şehit gelmeyecekti. Vatandaş da böyle diyor. Size söz verenler sözlerini yerine getirmediler. Sizi kandırdılar. Vatandaşlarımın bu konuda duyarlı olması lazım.

"TÜRKİYE CANLI BOMBALARIN EĞİTİM ALANI OLDU"

Canlı bombanın eğitim alanına dönüştü Türkiye. Böyle bir anlayış, yapı olabilir mi? Sorumlusu kim? İstanbul'da bombalar patladı derbi iptal edildi. Şimdi ne diyorlar. Sokaklara çıkalım diyorlar. Sen maça gidenlerin güvenliğini sağlamaktan acizsin turist niye gelsin. Sen Türkiye'nin güvenliğini nasıl sağlayacaksın. Kendi vatandaşanı koruyamayan hükümet ülkenin sorunlrını çözemez.

"CHP DIŞINDA SORUNLARIN ÇÖZÜMÜYLE İLGİLİ ÖNERİ GETİREN BAŞKA PARTİ YOKTUR"

Türkiye'nin başına bu kadar belayı açan hükümetin gitmesi gerekiyor. Sıcak koltuğuna oturacak, şehit haberleri gelecek ve sorumluluk üstlenmeyecek. Bunların gitmesi lazım. Bakanlıklar, cemaatler arasında bölüşülmüştür. Böyle bir devlet mi olur? CHP dışında sorunların çözümüyle ilgili öneri getiren bir başka parti yoktur. Herkes eleştirir ama öneri getirmez, CHP eleştirir ve arkasından öneri de getirir.

BURADAN DAVUTOĞLU'NA İKİ SORU SORUYORUM

Ben sana adam gibi soru soruyorum? Hodri meydan, senin kaç tane belediye başkanın terörist cenazesi taziyesine gitti? Hangi belediye başkanın taziye çadırı kurdu?

A+A-

HABERE YORUM KAT