1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu'ndan Gay ve Lezbiyenlere Destek Sözü

Kılıçdaroğlu'ndan Gay ve Lezbiyenlere Destek Sözü

Kılıçdaroğlundan Gay ve Lezbiyenlere Destek Sözü
A+A-

Kemal Kılıçdaroğlu ‘Türkiye LGBT- Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel\' hareketine yerel seçim desteği ve adaylık sözü verdi.

 

Kılıçdaroğlu önceki gün TBMM'deki makamında kabul ettiği LGBT temsilcilerine, "Belediye meclis üyeliklerine aday olmanız halinde üst sıralarda yer almanızı değerlendiririz" sözü verdi. İstanbul Milletvekili Melda Onur'un da eşlik ettiği 'Kılıçdaroğlu- LGBT temsilcileri buluşması' ağırlıklı olarak LGBT'nin Gezi olaylarındaki rolü ve CHP gündemiyle geçti. LGBT temsilcileri, "Gezi olaylarına ilişkin değerlendirmeleriniz bizde 'Neden siyasete girmiyoruz ve neden adresimiz CHP olmasın?' sorularını akla getirdi. "Bizi siz cesaretlendirdiniz" çerçevesinde bir değerlendirme yaptı.
 
LGBT'NİN ROLÜNÜN FARKINDAYIZ
Kılıçdaroğlu da "Gezi olaylarında LGBT'lilerin üstlendikleri öncü rolün farkındayız. Takip ediyoruz çalışmalarınızı. Sırf LGBT hareketi içinde oldukları için aday önermeyin. Sizden isteğim CHP'nin ve sosyal demokrasinin temel ilkelerine sahip çıkan aday önerilerinde bulunmanız. Bu isimlerle bize gelirseniz, değerlendirmekten memnun oluruz" sözünü verdi.
 
LGBT İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Hürriyet'ten Onur Konuralp'in haberine göre; LGBT haklarını, insan hakları sorunu olarak gördüklerini ve LGBT hareketinin dünyadaki gelişimini de izlediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu "Sorunlarınızın giderilmesi konusunda CHP olarak elimizden geleni yapacağız" dedi. İstanbul'un Şişli ve Beşiktaş ilçelerinin yanı sıra Adana ve Mersin'den Belediye Meclis üyesi olmak isteyen 4 LGBT'linin parti üyeliği de parti tüzüğünün 12'nci maddesi gereğince CHP MYK tarafından tamamlandı.
A+A-

HABERE YORUM KAT