1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na tepki!

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na tepki!

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na tepki!
A+A-

Davutoğlu'nun Suriye konusunda CHP'yi hedef alan açıklamalarına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, twitter'dan cevap verdi. Kılıçdaroğlu, Davutoğlu'nu çıkar siyaseti sürdürmekle suçladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP yönelik "saflarını belirlesinler" sözlerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tepki geldi. Kılıçdaroğlu, Davutoğlu'nu Türkiye'nin değil Erdoğan'ın çıkarlarını düşünmekle suçladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “Saflarını belirlesinler” sözlerine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Safını belirlemesi gereken kişi; dış politikada Türkiye’nin değil de, Erdoğan’ın çıkarlarını düşünen Davutoğlu’nun ta kendisidir” ifadesini kullandı.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:
Safını belirlemesi gereken kişi; dış politikada Türkiye’nin değil de, Erdoğan’ın çıkarlarını düşünen Davutoğlu’nun ta kendisidir.Kişisel hesap ve çıkarlarına göre siyaset yürütenlerin, CHP'nin savaş ve terör karşıtı duruşunu anlayamamalarını doğal karşılıyorum.Çıkar siyaseti yürüterek cihatçı çeteleri destekleyenler için, Suriyeli mültecilerin durumu bir trajedi değil sadece bir pazarlık konusudur.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT