1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu: Yazık günah bu ülkeye

Kılıçdaroğlu: Yazık günah bu ülkeye

Kılıçdaroğlu: Yazık günah bu ülkeye
A+A-

CHP Genel Başkanı Kamel Kılıçdaroğlu, Ankara'daki terör saldırısının ardından yapıtğı açıklamada, "İçim kan ağlıyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kamel Kılıçdaroğlu, Ankara'daki terör saldırısının ardından yapıtğı açıklamada, "İçim kan ağlıyor" dedi. Terörü lanetleme çeağrısı yapan Kılıçdaroğlu, "Bizden bir şey mi istiyorsunuz bütün gücümüzle hazırız" dedi.

Saldırı nedeniyle bugün İstanbul’daki miting ve programlarını iptal eden CHP lideri, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yazık günah bu ülkeye, yazık bu millete. Hepimizin inancı, görüşü ne olursa olsun terörü ortak lanetlememiz lazım. Türkiye’nin hak etmediği bir tabloyu dayatmaya kimsenin gücü yetmez

Bütün inancımız ve kararlılığımızla mücadelemizi sürdüreceğiz. Hele AB üyesi olmayı isteyen Türkiye’nin acıya bulaştırılması hak etmediğimiz bir tablo.

Acılıyım, üzüntülüyüm bütün etkinliklerimizi iptal ediyoruz. Ankara’ya geçiyorum, yetkililerimizi toplayacağız. Tablonun netleşmesini bekliyoruz.

Gelen rakamlar iç açıcı değil. 2 canlı bombadan söz ediliyor.

Bir gerçeğin de altını çizmek istiyorum. Özel bir suçlama getirmek istemiyorum ama bu ülke böyle mi yönetilecek. Ne derdimiz var bizim ne derdimiz var? Bunu hak etmiyoruz, huzur içinde bir ülke diyoruz.

Dayatmayı terör noktasına taşımak hangi vicdanın kabul edeceği bir şeydir. Terörü bitirme konusunda açık çek veriyorum, kim ne istiyorsa açık çağrıda bulunuyorum.

Bizden bir şey mi istiyorsunuz bütün gücümüzle hazırız. Bütün siyasi partilerin amasız, lakinsiz terörü lanetlemesi lazım.

Defalarca uyardık, Ortadoğu bataklığına Türkiye’yi sürükleyenleri. Ben şimdi konuşmayayım da ne yapayım.

Son deredece sıkıntılı bir vaziyetteyim. Ülkeyi yönetenler sabırlı olsun istiyoruz, istihbarat örgütleri var. Yazık günah bu ülkeye ya içim kan ağlıyor.”

A+A-

HABERE YORUM KAT