1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kılıçdaroğlu, Şangay'da Pilot Koltuğuna Oturdu

Kılıçdaroğlu, Şangay'da Pilot Koltuğuna Oturdu

Kılıçdaroğlu, Şangayda Pilot Koltuğuna Oturdu
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çin temaslarının ikinci ayağı olan Şangay'da, Çin Ticari Uçak İşbirliği Şirketini ziyaret etti ve burada pilot koltuğuna oturdu. Kılıçd

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çin temaslarının ikinci ayağı olan Şangay'da, Çin Ticari Uçak İşbirliği Şirketini ziyaret etti ve burada pilot koltuğuna oturdu.
Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti, Çin Ticari Uçak İşbirliği Şirketini ziyaretlerinde Yönetim Kurulu Başkanı ve Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Yedek Üyesi Jin Zhuang Long tarafından karşılandı. Bina girişinde Çince ve Türkçe "Türkiye Cumhuriyeti Halk Partisi Heyeti Hoşgeldiniz" yazısıyla karşılanan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, daha sonra firmanın uçak laboratuvarına geçti.
Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti burada, C919 ve ARC 21 tipi uçaklarda inceleme yaparak şirket yetkililerinden bilgi aldı. Yüzde 100 Çin yerli üretimi olan C919 tipi yolcu uçağının pilot koltuğuna oturan Kılıçdaroğlu, "Kokpite binmiştim ama bu oldukça ilginç bir kokpit" yorumunda bulundu.
Kılıçdaroğlu'na ziyaretin sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Long tarafından, C919 tipi yolcu uçağının maketi hediye edildi.
(İHA-OK-D)

16.01.2013 11:38:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT