1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kılıçdaroğlu: "paris'in Değil, Halkımın Sözcüsüyüm" Şangay

Kılıçdaroğlu: "paris'in Değil, Halkımın Sözcüsüyüm" Şangay

Kılıçdaroğlu: parisin Değil, Halkımın Sözcüsüyüm  Şangay
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Paris'in değil, halkımın sözcüsüyüm ben" dedi. Şangay'da gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Suriye

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Paris'in değil, halkımın sözcüsüyüm ben" dedi.
Şangay'da gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Suriye politikasına değindi. Kılıçdaroğlu, "Biz hiçbir komşumuzla çatışma içine girmek istemiyoruz. Bütün komşularımızla barış içinde yaşamak istiyoruz. Kendi kültürümüzü, ticaret alanımızı büyütmek, genişletmek istiyoruz. Başka ülkelerle iyi diyalog kurmak istiyoruz. Bunları anlattım. Çinli yetkililer son derece memnun oldular ve bizim bu konudaki düşüncelerimizi de paylaştıklarını ifade ettiler. Çin'in BM'de önemli bir gücü var. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi ve Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerini dinlemekten memnun olduklarını söylediler. Hattabiz kendi ülkemizde, eğitim kurumlarında çocuklarımıza Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun devrimlerini anlatıyoruzdediler. Biz de bundan son derece memnun olduk" ifadelerini kullandı.

"PARİS'İN DEĞİL, HALKIMIN SÖZCÜSÜYÜM"
Başbakan Erdoğan'ın "Kılıçdaroğlu Paris'in sözcüsü" ifadesi sorulan Kılıçdaroğlu, "Ciddiye alınacak bir şey mi Allah aşkına bu laf! Eğer beni sözcü olarak tanırlarsa ben mutluyum. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının sözcüsüyüm ben. Halkımın sözcüsüyüm ben. Nerede bir mazlum insan varsa, nerede sorunu olan insan varsa, ben o insanların sözcüsüyüm. Böyle kalkıp da başka bir ülkenin sözcülüğünü yapmak bize yakışmaz. Ama kendisi bunları laf edip, bunları söyleyip, kapalı kapılar ardından bazı insanlarla, bazı ülkelerle görüşüyorsa, ben ona da iki yüzlülük derim. Cumhuriyet Halk Partisi'nin geleneğinde de tarihinde de iki yüzlülük yoktur. Biz neyi düşünüyorsak oturur onu söyleriz. Biz perdenin önüne çıkıp başka şey, perdenin arkasında başka şey söyleyen siyasal anlayışa sahip değiliz. Bu Türkiye'nin saygınlığına gölge düşürür" dedi.
(İHA-OK-Y)

16.01.2013 14:33:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT