1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kilez Deresinde Temizlik Çalışmaları Sürüyor

Kilez Deresinde Temizlik Çalışmaları Sürüyor

Kilez Deresinde Temizlik Çalışmaları Sürüyor
A+A-

Başiskele'nin en büyük derelerinden biri olan Mehmetağa Mahallesi ve Yaylacık Mahallesine uzantısı bulunan Kilez Deresi'nde bir süre önce başlatılan temizlik çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar 2

Başiskele'nin en büyük derelerinden biri olan Mehmetağa Mahallesi ve Yaylacık Mahallesine uzantısı bulunan Kilez Deresi'nde bir süre önce başlatılan temizlik çalışmaları devam ediyor. Şu ana kadar 2 bin 700 metre uzunluğundaki alanın temizliği yapıldı.
Başiskelenin en büyük derelerinden olan ve Yuvacık Barajından gelen sularla sürekli hareketli durumdaki derede her yıl temizleme belirli aralıklarda temizleme çalışmaları yapılıyor. Başiskele Belediyesinin her sene düzenli olarak yaptığı çalışmayla derede oluşan sazlıklar, otlar ve suların getirdiği ağaç dalları iş makinalarıyla temizleniyor.
Bir süredir devam edilen çalışmalar Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSU) iş makinalarıyla yapılıyor. Şu ana kadar Kilez Deresinin 2 bin 700 metrelik bölümünde temizleme çalışmaları tamamlandı.
(MA-MA)

04.02.2013 11:05:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT