1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kiler'den Engelliler Günü Mesajı Vahit Olcay Bitlis

Kiler'den Engelliler Günü Mesajı Vahit Olcay Bitlis

Kilerden Engelliler Günü Mesajı  Vahit Olcay    Bitlis
A+A-

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kiler, engelli bir birey olmanın toplumdan soyutlanmak veya hayata küsmek anlamına gelmem

AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Kiler, engelli bir birey olmanın toplumdan soyutlanmak veya hayata küsmek anlamına gelmemesi gerektiğini belirterek, "Engelli vatandaşlarımızın kimseye ihtiyaç duymadan hayata tutunabilmeleri ve daha iyi şartlarda hayatlarını devam ettirebilmeleri bizim en büyük amaçlarımızdandır. Bu nedenle engelli kardeşlerimize iktidarımız döneminde pozitif ayrımcılık yapılarak topluma uyum sağlamalarını sağladık. Engelli kardeşlerimize kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve hayatlarını devam ettirebilmeleri için maaş, evde bakım hizmeti, engelli öğrencilerimize özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim imkanı, kamuda ve özel sektörde iş imkanı sağlanması gibi birçok haktan faydalanmalarını sağladık. Hafta sonu ise Bitlis Işığı Yardımlaşma Derneği vasıtasıyla engelli kardeşlerimize 10 akülü araç ve 200 tekerlekli sandalye dağıtımını yaptık" dedi.
Toplumda kendilerine düşen görevin engellilere her anlamda yardımcı olmaları gerektiğini kaydeden Kiler, "Toplumumuzun kültürü, sevgisi ve yardımlaşma arzusu engelleri tek tek ortadan kaldıracaktır. Sosyal devlet anlayışı ve vicdani sorumluluklar engelli vatandaşlarımızın hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulmasını gerektirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın topluma uyum sağlamaları için toplumumuza büyük görevler düşmektedir. Bizlerde elimizden gelen desteği vererek engelli kardeşlerimizin hak ettiği hayat şartlarına kavuşmasını sağlayacağız" şeklinde konuştu.
(VO-MSA-Y)

03.12.2012 11:15:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT