1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kıbrıs'ta Türk Ve Rum Futbol Federasyonları Birleşiyor

Kıbrıs'ta Türk Ve Rum Futbol Federasyonları Birleşiyor

Kıbrısta Türk Ve Rum Futbol Federasyonları Birleşiyor
A+A-

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Güney Kıbrıs Futbol Federasyonu'nun (KOP) birleşmesine yönelik görüşmelerin ikincisi bugün Lefkoşa'da gerçekleşti. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile KOP Başk

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile Güney Kıbrıs Futbol Federasyonu'nun (KOP) birleşmesine yönelik görüşmelerin ikincisi bugün Lefkoşa'da gerçekleşti.
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile KOP Başkanı Kostakis Kutsokumnis arasındaki görüşme, KTFF binasında gerçekleştirildi.
Bir saat süren görüşmenin ardından iki federasyon başkanı basına açıklama yaptı ve üçüncü görüşmenin Mart ayında İsviçre'nin Zürih şehrinde yapılacağını duyurdu.
Kutsokumnis, "Umuyorum ki, önümüzdeki haftalarda futbolu birleştireceğiz. Artık UEFA da bizimle birlikte. Önümüzdeki adım UEFA ve FIFA ile bir araya gelmek olacak. Bu da muhtemel bir takım farklılıkları önceden ortadan kaldırmaktır" dedi.
Sertoğlu ise, bir anlaşmaya varılacağına dair inancının bugünkü görüşmeyle daha da arttığını söyleyerek, "Sayın başkanın da belirttiği gibi bu görüşme ile birbirimize biraz daha yaklaştık. Artık önümüzdeki kısa dönemde bu işi nasıl çözebiliriz, buna bakacağız" diye konuştu.
İki federasyon arasındaki görüşmelerin ilki geçtiğimiz yıl Aralık ayında gerçekleştirilmiş ve bu görüşme, federasyonların birleştirilmesine yönelik önemli ve ümit verici bir adım olarak nitelendirilmişti.
(İB-RFK-RFK-S)

17.01.2013 13:59:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT