1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kıbrıs'ta İngiliz İdaresine Karşı Direnişin 55. Yıldönümü Unutulmadı Mesut Günsev Lefkoşa

Kıbrıs'ta İngiliz İdaresine Karşı Direnişin 55. Yıldönümü Unutulmadı Mesut Günsev Lefkoşa

Kıbrısta İngiliz İdaresine Karşı Direnişin 55. Yıldönümü Unutulmadı  Mesut Günsev    Lefkoşa
A+A-

Kıbrıs Türk halkının İngiliz sömürge yönetimine karşı 27-28 Ocak 1958'de verdiği mücadelede şehit düşenler bugün düzenlenen merasimler ile hatırlandı. İlk merasim saat 09.00'da Lefkoşa'da, Şehitler A

Kıbrıs Türk halkının İngiliz sömürge yönetimine karşı 27-28 Ocak 1958'de verdiği mücadelede şehit düşenler bugün düzenlenen merasimler ile hatırlandı.
İlk merasim saat 09.00'da Lefkoşa'da, Şehitler Anıtı'nda başladı. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta konulmasının ardından saygı atışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
İkinci merasim ise saat 09.30'da Küçükkaymaklı mezarlığında gerçekleştirildi. Saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesinin arından Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Genel Sekreter Yardımcısı, şehit kızı Seyhan Cambaz günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.
Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu'ndan Emine Çika ile Şehit Doğan Ahmet İlkokulu'ndan Gizem Askan'ın şiir okumasıyla devam eden merasim, din vazifelisinin dua okuması ve şehit kabirlerine çiçek konulmasıyla sona erdi.
Merasimlere, Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.
Şehitler için bu akşam da Yenişehir Şehitler Camii'nde mevlit okutulacak.
(MG-CTŞ-D)

27.01.2013 16:05:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT