1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kıbrıslı Rumların Ruhani Lideri Hrisostomos: "avrupa'ya Yönelik Boru Hattı Türkiye'den Geçebilir" Mesut Günsev Lefkoşa

Kıbrıslı Rumların Ruhani Lideri Hrisostomos: "avrupa'ya Yönelik Boru Hattı Türkiye'den Geçebilir" Mesut Günsev Lefkoşa

Kıbrıslı Rumların Ruhani Lideri Hrisostomos: avrupaya Yönelik Boru Hattı Türkiyeden Geçebilir  Mesut Günsev    Lefkoşa
A+A-

Kıbrıs Rum Kilisesi Başpiskoposu II.Hrisostomos, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve halkına ekonomik ve milli noktadan yarar sağlayacaksa, Avrupa için doğalgaz boru hattının, Türkiye'den geçmesinin mümkün old

Kıbrıs Rum Kilisesi Başpiskoposu II.Hrisostomos, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve halkına ekonomik ve milli noktadan yarar sağlayacaksa, Avrupa için doğalgaz boru hattının, Türkiye'den geçmesinin mümkün olduğunu söyledi.
Kıbrıs Rum radyosunun haberine göre, Larnaka'daki bir etkinlik çerçevesinde açıklamalarda bulunan II.Hrisostomos, Kilise'nin, tüm uluslarla ve de Türklerle iyi ilişkiler istediğini ayrıca Kıbrıs halkına, Yunanlara, Türklere ve de diğer azınlıkların yararına olanlara her zaman açık olduğunu söyledi.
"Böylesi bir durumun, 'Kıbrıs'ı, boru hattını, keyfince, açıp kapatması mümkün olacak olan Türkiye'nin esiri haline getirip getirmeyeceği" şeklindeki görüşe yönelik olarak II.Hrisostomos; "O yüzden çıkarımıza olacaksa diyorum. Çıkarımıza olacaksa bunu yapacağız, olmayacaksa yapmayacağız" şeklinde cevap verdi.
(MG-CTŞ-D)

27.01.2013 17:06:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT