1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı'nda Vazife Dağılımı Yapıldı Mesut Günsev Lefkoşa

Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı'nda Vazife Dağılımı Yapıldı Mesut Günsev Lefkoşa

Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatında Vazife Dağılımı Yapıldı  Mesut Günsev    Lefkoşa
A+A-

KKTC'nin en önde gelen sivil toplum örgütlerinden olan ve geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu gerçekleştiren Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Mücahitler Derneği Yönetim Kurulu dün gerçekleş

KKTC'nin en önde gelen sivil toplum örgütlerinden olan ve geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu gerçekleştiren Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Mücahitler Derneği Yönetim Kurulu dün gerçekleştirdiği ilk toplantısında görev dağılımı yaptı. Dernek Başkanlığı'na Yılmaz Bora getirildi.
Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Yönetim Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; görev dağılımı şöyle:
Genel Başkan Yılmaz Bora; Genel Başkan Yardımcısı Güner Rıfkı; Genel Sekreter Çetin Erez; Genel Veznedar Erdoğan Balcılar; Sosyal İşler, Milli Günler ve Törenler Sorumlusu, Yılmaz Hakverdi; Tesis ve İşletmeler Sorumlusu, Yaşar Tevfikler; Üyelik İşleri Sorumlusu, Reşat Sertuğ; Basın Yayın Sorumlusu, Kamil Özkaloğlu ve Dış İlişkiler Sorumlusu Özker Uzuner. Faal Üyeler Göksel Saydam, Soner Çuvalcıoğlu, Celal Bayar, Veli Taşkıran, Ali Abdurahmanoğlu, Adnan Işıman, Hüseyin Alasya ve Ekrem Yurdakul.
TMT Mücahitler Derneği, Kıbrıs Türk Mücadele tarihinin temel taşını oluşturan efsanevi yer altı direniş TMT'nin direnişçilerini ve TMT'nin yer üstüne çıktıktan sonraki düzenli silahlı kuvvetleri ve bugünkü modern KKTC Güvenlik Kuvvetleri'nin çekirdeğini oluşturan mücahitler çatısı altında toplayan bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmet veriyor.
Başkanlığa getirilen Yılmaz Bora, 1960 Kanlı Noel Hadisesi'nin Rum saldırıları sırasında yaralanarak gazi olan ve Mücahit Teşkilatı'ndaki çeşitli kademelerdeki komutan görevlerinden sonra 1974 Barış Harekatı'ndan sonra terhisini müteakip Dış İşleri Bakanlığı Temsilci Müdürlüğü'nden emekli olmuş tecrübeli bir diplomat olarak biliniyor.
(MG-CTŞ-AŞ-D)

29.01.2013 16:45:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT