1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kıbrıs Türk İslam Cemiyeti, Öğretmen Sendikasının Çarşaflı Eylemini Eleştirdi Mesut Günsev Lefkoşa

Kıbrıs Türk İslam Cemiyeti, Öğretmen Sendikasının Çarşaflı Eylemini Eleştirdi Mesut Günsev Lefkoşa

Kıbrıs Türk İslam Cemiyeti, Öğretmen Sendikasının Çarşaflı Eylemini Eleştirdi  Mesut Günsev    Lefkoşa
A+A-

Kıbrıs Türk İslam Cemiyeti, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası'nın Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği önünde yaptığı çarşaflı ve elçiliğin bahçesine tespih ve takke atma eylemini eleştirdi. C

Kıbrıs Türk İslam Cemiyeti, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası'nın Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği önünde yaptığı çarşaflı ve elçiliğin bahçesine tespih ve takke atma eylemini eleştirdi.
Cemiyet, yaptığı yazılı açıklamada, eylemin, "son derece seviyesiz, insan haklarına aykırı, din ve vicdan hürriyetine saygısızca yapılan bir saldırı" olduğunu iddia etti.
İnsanların dini hassasiyetlerinin hiçe sayılarak her fırsatta dine, imana, inançlar hakaret edildiğini ileri süren Kıbrıs Türk İslam Cemiyeti, "Kendileri dinsiz, imansız ve inançsız olabilirler, biz onlara da inanç özgürlüğü kapsamında hoşgörü gösteririz, ancak aynı hoşgörünün inanan insanımıza da gösterilmesini istemek de en doğal hakkımızdır. Müslüman insanlarımız için çok önemli olan takke, tespih ve başörtüsüyle İslam'a hakareti asla kabul etmiyoruz" dedi.
Cemiyet, "provokatif eylemlerin" bir daha gerçekleşmemesi ve Müslümanların tahrik edilmemesi için Polis teşkilatına da büyük görev düştüğünü savundu.
(MG-İB-ÖZ-D)

15.12.2012 17:56:25 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT