1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kıbrıs Rum Havayolları, Katar Havayolları İle Ortak Uçuş Anlaşması Yaptı

Kıbrıs Rum Havayolları, Katar Havayolları İle Ortak Uçuş Anlaşması Yaptı

Kıbrıs Rum Havayolları, Katar Havayolları İle Ortak Uçuş Anlaşması Yaptı
A+A-

Kıbrıs Rum Yönetimi'nin devlet havayolu olan "Cyprus Airways" yetkililerinin, geçtiğimiz hafta Katar'ın başkenti Doha'da "Qatar Airways" yetkilileri ile temaslarda bulunduğu belirtildi. Kıbrıs Rum

Kıbrıs Rum Yönetimi'nin devlet havayolu olan "Cyprus Airways" yetkililerinin, geçtiğimiz hafta Katar'ın başkenti Doha'da "Qatar Airways" yetkilileri ile temaslarda bulunduğu belirtildi.
Kıbrıs Rum Kesimi'nde yayınlanan Fileleftheros gazetesi elde ettiği bilgilere dayanarak iki havayolu şirketinin, ortak uçuş kodu anlaşması imzalanması konusunda anlaşmaya vardığını yazdı.
Gazete bu anlaşmayla "Cyprus Airways"in Qatar uçaklarında; "Qatar Airways"in ise Güney Kıbrıs uçaklarında rezervasyonda bulunma imkanına sahip olacağını belirtti.
"Qatar Airways"in çeşitli Avrupa güzergahlarına ilgi gösterdiğini yazan gazete "Cyprus Airways"in, ise Türkiye'nin hava sahasının kullanıldığı, Rusya ve Ukrayna gibi güzergahlara ilgi gösterdiğini belirtti.
Cyprus Airways'in, Türk ambargosu nedeniyle, Rusya ve Ukrayna güzergahları için, bugün yüksek bir maliyet ve zaman kaybı karşısında, Türkiye hava sahasını teğet geçmekle yükümlü olduğunu anımsatan gazete, Rusya ve Ukrayna yönünden Güney Kıbrıs'a yönelik uçuşlarda artan yolcu akışına bağlı olarak bu anlaşmanın (Qatar Airways ile anlaşma) Güney Kıbrıs için faydalı olacağını da belirtti.
(MG-İB-D)

06.02.2013 12:34:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT