1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kıbrıs Dostluk Grubu Başkanı Öz, Kktc'de Ziyaretlerde Bulundu

Kıbrıs Dostluk Grubu Başkanı Öz, Kktc'de Ziyaretlerde Bulundu

Kıbrıs Dostluk Grubu Başkanı Öz, Kktcde Ziyaretlerde Bulundu
A+A-

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Kıbrıs Dostluk Grubu Başkanı Ömer Faruk Öz, KKTC'de bazı ziyaretlerde bulundu. Kıbrıs Türk İşadamları Konseyi'nin davetlisi olarak LCW Yönetim Kurulu Başkanı V

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Kıbrıs Dostluk Grubu Başkanı Ömer Faruk Öz, KKTC'de bazı ziyaretlerde bulundu.
Kıbrıs Türk İşadamları Konseyi'nin davetlisi olarak LCW Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne ziyarette bulunan Öz, Kıbrıslı Türk İş Adamları Konseyi Başkanı İlker Züğürt'le birlikte Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer'i de ziyaret etti.
Kıbrıs Türk İşadamları Konseyi üyeleri ile görüşmeler de yapan Öz, konseyin düzenlediği bir panele de katılarak, gelişen Türk ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Öz, Kuzey Kıbrıs'ın son 6-7 yıldır yatırımlar açısından büyük ivme kazandığını belirterek, "Bizim asli görevimiz anavatan Türkiye'de yaşam endeksi neyse onu Kuzey Kıbrıs'a da yansıtmaktır. Türkiye'nin imkanları doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa, yapıyoruz" dedi.
Kuzey Kıbrıs'a deniz altından içme suyu getirecek olan su projesinin devam ettiğini ve Mart 2014'de bitirilerek su verileceğini anlatan Öz, bütün bunların doğrudan ve dolaylı olarak ekonomik gelişmeye katkı sağlayacağını belirtti.
(BK-Eİ-Y)

12.12.2012 18:15:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT